A közeljövőben a nagyközönség számára is megnyílik Pest egyik nagy múltú ipartörténeti helyszíne, a Szénásy-féle Írószer- és Körzőgyár. A Molnár utcai épületben az Oktogon architecture&design bővíti újabb kiállítóhellyel kortárs képzőművészeti tevékenységét. Az egykori körzőgyár kétszintes, nagyléptékű terei, különleges architektúrája és atmoszférája helyspecifikus installációk, csoportos bemutatók, mindenekelőtt széles hazai és nemzetközi alkotókört vonzó experimentális programok rendezésére teremt különleges alkalmakat havi rendszerességgel. A századfordulós épületet Szy Sándor vásárolta meg, s az Oktogon architecture&designt vezető Bojár Iván Andrással együtt elhatározta, hogy közösen, az OCTOGONart Galéria szakmai partnerségével kiállítótérként működtetik, magyar és közép-kelet európai művészeti intézetek, csoportok kiállításainak adnak teret, mellette pedig társrendezvények helyszíneként, fizikai és szellemi alkotóműhelyként működik a körzőgyár.
Az első kiállításra és egyben a kiállítóhely ünnepélyes felavatására 2006. október 13-án kerül sor: az Építészet Hónapja 2006 keretében három építész-designer kiállító, a Boltműhely, a Medence Csoport és M. Miltényi Miklós mutatkozik be.
A Boltműhely olyan helyspecifikus kezdeményezés, melynek célja szűkebb (hetedik kerületi, illetve budapesti) és tágabb (magyar) környezetének megfigyelése, és az erre való, különböző médiumokon keresztül történő reakció. A projekt kezdeményezője két grafikus, egy építész és egy fotós: Majoros Zita, Mándoki Anna, Káli Béla, Richard Adkin. A programok több szinten zajlanak: egyrészt szellemi alkotás, terméktervezés és gyártás, másrészt események, beszélgetések, előadások és performanszok szervezése révén. Kiállításukon a város mint alapanyag jelenik meg - utcáival, tereivel, lakóival, azok vágyaival, titkaival - egy munka köztes állomásaként, mely Karakterizáció címen a Boltműhelynek helyet adó hetedik kerületi karakterek felkutatásával és életre keltésével foglalkozik.
A Medence Csoport munkáin keresztül kutatja, hogy miként hozható összhangba a bambusz a nyugati kultúra építészeti formáival. Folyamatos kísérletezések során keresi az anyag felhasználhatóságának, beépíthetőségének, valamint más anyagokkal való társításának határait. Munkáiban a környezettudatos magatartásra és a természetes anyagok használatára törekszik. Környezetkultúrával és környezettervezéssel foglalkozik a természet-művészet-közösség hármas egységének megvalósítását tűzve ki célul. Fizikai és szellemi alkotóműhelyként ötvözi az építészet, bútor- és tárgytervezés, képzőművészet, szobrászat, installációk, média- és vizuális művészet, előadóművészet ágait. A csapat minden tagja tervezőként és kivitelezőként is részt vesz a projektekben: Gross András építész, Magyar Gergely vizuális kommunikációs tervező, Terebessy Tóbiás designer, Bodóczky Antal vizuális kommunikációs tervező, Buczkó Bence designer, Ónody Ágnes művészeti szervező.