Új képzési lehetőség a KPMG közreműködésével

Új képzési lehetőségről, a cégcsoport idei eredményeiről és kérdésekre válaszolva a világgazdaság és a magyarországi gazdaság várható fejlődéséről volt szó az ismert tanácsadó cég, a KPMG évzáró sajtótájékoztatóján november 15-én.

A KPMG közös oktatási szervezetet alapított a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel KPMG-BME Akadémia néven – jelentette be Tomka János, a KPMG operatív vezetője. Az oktatás részben az egyetemen, részben a KPMG Váci úti székházában folyik majd. Az együttműködés lehetőséget ad a társaság dolgozóinak és ügyfeleinek számos új ismeret közös elsajátítására, de terveznek nyitott programokat is diákok és szakemberek számára. Bár néhány tanfolyamra már a következő év első negyedévében sor kerül, a program igazából a jövő év szeptemberében indul. Képzés indul a nemzetközi számviteli standardokról, és számos kurzust szerveznek jogi kérdésekről, a cégek életében meghatározó változások kezeléséről, a gazdasági csalásokkal kapcsolatos kockázatok kezeléséről, a tudásmenedzsmentről, valamint a Business Intelligence-ről, amely a komoly versenyelőnyt biztosító hatékony információgyűjtés fogalmát takarja. Minden olyan téma terítékre kerül, ami a vezetői hatékonyság fokozásában szerepet kaphat. Az akadémián kredit-pontok szerezhetők, melyek beszámíthatóak lesznek majd például az MBA képzésben is. Törekednek majd a kiscsoportok oktatási formára. Magyar és angol nyelvű képzések egyaránt indulnak.

Nyolc milliárd forintos bevéte l
A sajtótájékoztatón Richard Ebling, a KPMG régiós irodájának elnöke számolt be a cég eredményeiről. Mint elmondta, a KPMG a közép-kelet-európai régióban 133 millió dolláros bevételt ért el a most zárult üzleti évben. A magyarországi KPMG az előző évit 18 százalékkal meghaladó, 8 milliárd forintos bevételéhez a könyvvizsgálói üzletág 4,9 milliárd, a tanácsadási (Consulting) 1,6 milliárd, az adótanácsadási 680 millió forinttal, a pénzügyi tanácsadási 506 millió forinttal járult hozzá. A jogi szolgáltatásokat végző partnercég, a Déri és Lovrecz iroda a tavalyi évhez képest 16 százalékkal, 375 millió forintra növelte bevételét. A 2002-es évre a KPMG 25 százalékos növekedéssel számol, így elérheti a 10 milliárdos bevételt is.
A hagyományos auditálási tevékenység mellett egyre nagyobb igény jelentkezik belső elemzésekre, tanácsadásokra. A második legnagyobb terület, az adóztatás terén is a személyre szabott, kreatív adóstratégiák iránt növekszik leginkább a kereslet.
2001. októberétől a tanácsadás (Consulting) üzletág önálló társaságként működik. Az amerikai értékpapír és tőzsdefelügyelet véleménye szerint veszélyezteti az auditálást, ha ugyanaz a cég tanácsadást is végez ügyfele számára. A KPMG az elsők között választotta szét a két üzletágat. A nagy cégek körében egyre gyakoribb, hogy jogilag szétválasztják auditálási és tanácsadási tevékenységüket.

Optimista prognózisok
Kérdések válaszolva Richard Ebling elmondta, hogy véleménye szerint a szeptember 11-i események csupán katalizátorhatást fejtettek ki, felerősítettek és láthatóvá tettek már beindult folyamatokat. A közép-kelet-európai régió gazdasági fejlődését illetően a lassulás jeleit észlelik, különösen Lengyelországban. A szeptember 11-i események kapcsán a maga részéről nem tart hosszantartó hatástól, véleménye szerint az EU csatlakozás döntő szakaszában olyan erők érvényesülnek, melyek akár teljesen függetlenek lehetnek a világgazdaság helyzetétől. Richard Ebling Magyarországot illetően különösen optimista, véleménye szerint a folyamatok relatív stabil gazdasági környezet irányába mutatnak, az elmúlt 2-3 év viszonylag labilis időszaka után. Az informatika terén inkább csak a kisebb vállalkozásoknál látható lemaradás, ugyanakkor kiemelte a kormány szorgos igyekezetét, hogy lépést tartson a fejlődéssel. Kétségkívül magas a magyar lakosság tudásszintje, kérdés, hogy érvényesül ez egy üzleti környezetben. Világszerte tendencia, hogy kimerültek a költségcsökkentés lehetőségei, az úgynevezett puha ismeretek –ügyfélmenedzsment, tudás, stb. – kerültek előtérbe, hiszen a világot ma már a fogyasztóban keltett benyomások irányítják – szögezte le a KPMG régiós irodájának elnöke.
Kovács Veronika

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo