Információtechnológiai Innovációs és Tudásközpontot adott át rendeltetésének a HP Magyarország vezérigazgatója. Beck György ebből az alkalomból elmondta, a tudásközpont pontosan azt az irány testesíti meg, amely az ország számára a legtöbb kitörési pontot adhatja: magas hozzáadott értéket képviselő, magasan képzett szakértelmet igénylő, a felsőfokú szakképzésre, az egyetemi környezetre épülő projektek egy idő után regionális lehetőséget is megnyithatnak az ország előtt. A HP Magyarország azért is tartotta fontosnak a projektben való meghatározó részvételt, mert a hazai leányvállalat szolgáltatási, rendszerintegrációs szaktudása, tapasztalatai remekül illeszkednek a tudásközpont irányultságához, céljaihoz.
A tudásközpont a komplex információs rendszerek tématerületen, négy tudományos kutatási programfőirányt (fejlesztési módszertan és keretrendszer, elosztott és beágyazott rendszerek, IT-biztonság és minőség, ember-gép kapcsolat) jelölt ki. A tudásközpont menedzsmentje az ipari partnerekkel közösen az egymással összefüggő kutatás-fejlesztési főirányokban négy alkalmazásfejlesztési és innovációs projektcsoportot jelölt ki, melyben téma-fókuszált, konkrét és a globális piacon is értékesíthető, szellemi értéktöbbletet tartalmazó termékek és szolgáltatások létrehozása a cél.
A HP Magyarországon igen sokrétű tevékenységet folytat: az informatikai termékek és szolgáltatások vezető szállítójaként meghatározó szereplője a hazai modernizációnak. Emellett a Flextronics révén jelentős gyártási tevékenység is folyik: Zalaegerszegen készül a világon értékesített szalagos tárolóeszközeinek jelentős része. Több egyetemmel is szoros együttműködésben dolgozik együtt a hazai HP leányvállalat: a Miskolci Egyetemen évek óta sikeresen működik a Digital Community Center, amelyre alapozva már környezetvédelmi oktató képzés is beindult. A műegyetemen korszerű mobility megoldások segítik az oktatást, és több vidéki egyetemen (köztük a Veszprémiben is) ösztöndíjakkal és egyéb projektekkel segíti a szakemberképzést.