A január-februári indexértékek átlagát tekintve ez a különbség kisebb az előző évekkel való összehasonlításkor. Ez annak az eredménye, hogy az elmúlt évekkel ellentétben, januárban nem volt visszaesés, amit aztán erősebb növekedés követett volna. Az év első két hónapjában tehát enyhe, stagnálás közeli növekedés jellemezte a magyar feldolgozóipart.
A részindexek többsége kisebb, mint egy évvel korábban volt. Kivételt képez a nagyobb ütemű árnövekedés és a késztermékkészletek növekedése, ahol az indexértékek nagyobbak, mint 2002. februárjában. A termelési index (50,0) változatlanságot tükröz. Értéke 1,5 százalékponttal csökkent a múlt havi növekedés után. Az ágazatok közül a múlt hónapban is növekedést jelző vegyipari index mutat fejlődést, valamint a nem fém ásványi termékek iparágra jellemző a kibocsátás bővülése ebben a hónapban. Míg a részindexek többsége csökkent januári értékéhez képest, az új rendelések indexe 0,6 százalékponttal nőtt (52,1). Bár az indexérték elmarad a korábbi években mért értékektől (előző három év átlaga: 61,0), kedvező tendenciát mutat a következő hónapra az enyhén nagyobb növekedés. Az új rendelések négy feldolgozóipari ágazatban nőttek február hónap folyamán, melyek közül legnagyobb a vegyipari megrendelések növekedése (70,0). Növekedést mutat a beszerzési mennyiség index (50,5), bár a növekedés üteme mérséklődött az előző hónaphoz képest. A növekedés kisebb, mint az előző évek azonos időszakaiban, de a január-februári átlagot (50,8) tekintve kedvezőbb, mint egy évvel korábban (2002: 50,5). A beszerzések a faiparban nőttek a legjobban februárban (58,3). Továbbra is jelentős a beszerzési árak növekedése az elmúlt hónaphoz viszonyítva. Az árindex értéke meghaladja az egy évvel korábban mért értéket (56,5). Az árak növekedése a nem fém ásványi termékek és a kohászat vállalatait érintette a legjobban. A januári értékükhöz képest csökkentek a külpiaci tevékenység mutatói. Az import továbbra is növekedést mutat (50,6), de az export mennyiség visszaesett az előző hónaphoz képest (48,8).
A foglalkoztatási index (47,4) 0,9 százalékponttal nőtt előző havi értékéhez képest, így az alkalmazottak számának kisebb visszaesését jelzi. A válaszadó vállalatok közel 85 százalékánál változatlan az alkalmazottak száma. Az ágazatok közül a faiparban és a kohászatban nőtt, az élelmiszeriparban stagnált, másutt csökkent a foglalkoztatás. Az ágazatok szerinti Beszerzési Menedzser Indexek növekedést jeleznek a vegyiparban, a kohászatban és a nem fém ásványi termékek iparágban. A gépipart továbbra is stagnálás jellemzi, míg a többi ágazat visszaesést mutat. Az országrégióit tekintve növekedés jellemzi a Dél- és Észak-dunántúli területeket, valamint az Észak-magyarországi régiót. Az Észak-alföld teljesítménye változatlan az előző hónaphoz képest, a többi területen csökkenés tapasztalható.
Továbbra is lassú a feldolgozóipari növekedés
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) februári értéke 50,1. Az index értéke 0,1 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest, de továbbra is a növekedési tartományban maradt. A növekedés kisebb, mint egy évvel korábban volt (53,7) és elmarad a megelőző évek azonos időszakaiban mért értékektől is (2001: 55,2; 2000: 58,3).
Véleményvezér

Elképesztő nagyságú adófizetői pénzt kapott Áder János alapítványa
A Fidesz politikusai nem tudják ott hagyni az állami zsíros bödönt.

Mészáros Lőrinc és neje hatalmas luxusba fojtotta a magyar fanyalgók miatt érzett bánatát
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ismét utolérte a Mészáros házaspárt.

Lázár János hatalmas öngólja, a betiltott vonatinfó helyére egyre újabb verziók születnek
A betiltás a digitális világban immár mulatság tárgya.