A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrisebb adatai szerint az országos kiskereskedelmi üzlethálózatban, valamint a csomagküldő kiskereskedelemben 2006 I. negyedévében 1 billió 196 milliárd forint, ezen belül márciusban 449 milliárd forint értékű árut forgalmaztak.
Az egy évvel korábbihoz viszonyítva az I. negyedévben kiigazítás nélkül 6,5%-kal, naptárhatással kiigazítva 8,9%-kal bővült az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem változatlan áron számított forgalma. A márciusi forgalom kiigazítás nélkül 4,8%-kal haladta meg az egy évvel korábbit, a naptárhatással kiigazított növekedés 11,7%-os volt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem értékesítési volumene az I. negyedévben kiigazítás nélkül 4,4%-kal, naptárhatással kiigazítva 4,3%-kal bővült. A márciusi eladások volumene kiigazítás nélkül 2,2%-kal, naptárhatással kiigazítva 2,3%-kal emelkedett. Dinamikusan nőtt az I. negyedévben - a kis súlyú használtcikk kiskereskedelmen kívül - az illatszerkiskereskedelem forgalma (12%-kal). Közel 6%-kal bővült a textil-, ruházati és lábbeli-, 5%-kal a csomagküldő, 4%-kal a bútor-, háztartásicikk-, építőanyag-, valamint 3%-kal az iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem forgalma. Az előző évi szinten maradt ugyanakkor a könyv-, újság-, papíráru- és egyéb iparcikk-kiskereskedelem forgalmi volumene.
Az egy hónappal korábbihoz képest márciusban - a szezonális és naptárhatástól megtisztított adatok szerint - az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem forgalmának volumene 1,5%-kal emelkedett, a nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalma 0,2%-kal mérséklődött.
Az európai statisztikai rendszerben a kiskereskedelembe nem számító jármű- és üzemanyagkiskereskedelem hazai eladási volumene megélénkült az I. negyedévben. A gépjármű- és járműalkatrész- kiskereskedelem eladási volumene 8,4%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. A gépjárműüzemanyag-kiskereskedelem forgalma 11,0%-kal nőtt. A jármű- és üzemanyagforgalommal együtt számított kiskereskedelem összességében (kiigazítás nélkül) az I. negyedévben 6,5%-kal, márciusban 5,6%-kal haladta meg az egy évvel korábbit.
Az Eurostat gyorsbecslése szerint 2006 márciusában az Európai Unió 25 tagállamában átlagosan 0,7%-kal emelkedett, az eurózóna országaiban 0,2%-kal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző év azonos hónapjához képest, naptárhatással kiigazítva. Az egy hónappal korábbihoz viszonyítva a 25 tagországban 0,3%-os, az eurózóna országaiban pedig 0,8%-os mérséklődés következett be a szezonális és naptárhatással kiigazított kiskereskedelmi forgalmi adatokban.