A belföldi értékesítések novemberi áralakulását továbbra is az energiaágazat hatósági árváltozása határozta meg, illetve ennek áthúzódó hatásaként még további 2,6%-kal emelkedtek az árak. Az október 15-től érvényesülő új árak miatt novemberben a gázgyártás, -elosztás ágazatban 7,5%-kal, a gőz-, és melegvízellátás területén 1,9%-kal növekedett a havi árszínvonal a megelőző hónaphoz viszonyítva. A feldolgozóipari árak átlagosan 0,9%-kal haladták meg az októberi árszintet, elsősorban az átlagot meghaladó mértékben növekvő kőolaj-feldolgozási termékárak (4,3%), valamint az élelmiszer-, ital-, dohánygyártás ágazatban mért (1%) áremelkedés miatt. Ez utóbbi területen átlagot meghaladó havi árnövekedést regisztráltunk a malomipari termékek, keményítő gyártása (2,9%), a tejfeldolgozás (1,5%), az egyéb élelmiszerek gyártása (1,3%, ezen belül is a cukor, tartósított lisztes áru és fűszerek gyártása területén, ahol 2,1–2,2%-kal emelkedtek az árak), továbbá a gyümölcs- és zöldségfeldolgozás (1,1%) alágazatokban. A többi feldolgozóipari ágazatban mérsékelt ármozgások alakultak ki, 0,1%-kal csökkenő és 0,4%-kal emelkedő ársávon belül.
A belföldi értékesítések 12 havi áralakulását átlagosan 7,7%-kal növekvő árak jellemzik. A legmagasabb érték továbbra is az energiaágazathoz tartozik, ahol az éves árerősödés 18,8%. A feldolgozóiparban az éves átlagos árváltozás 5%. Ezt meghaladó mértékben emelkedtek az árak a vegyipari ágazatokban, elsősorban a vegyianyag- és -termékgyártásban (9%) továbbá a kőolaj-feldolgozásban (8,6%), valamint az élelmiszer-ipari ágazatban (5,7%). A feldolgozóipar többi területén mért éves árváltozás értéke 0,3–4,1% között volt.
A forintban mért exportértékesítési árak novemberben az előző hónaphoz mérten 1%-kal emelkedtek. Az ipari exportot meghatározó gépipari ágazatokban mért átlagos árváltozás ezzel megegyező volt. Legerősebb növekedést a kőolajtermékek kivitelénél (6%), továbbá a járműgyártásexport áránál regisztráltuk (1,9%). Az élelmiszer-ipari exportárak 0,9%-kal haladták meg az októberit. Éves összehasonlításban az ipari termékek forintban mért exportárszintje 4,3%-kal volt magasabb. Valamennyi feldolgozóipari ágazatban árnövekedést mértünk, ennek mértéke 0,7–16,1% közötti. Előbbi a villamos gép és műszer gyártása, utóbbi a kőolajtermékek 12 havi exportár-alakulását jellemzi.
Az ipar belföldi értékesítése rendeltetés szerinti főcsoportjaiban novemberben 0,2–1,7% közötti áremelkedés alakult ki. Legerőteljesebben az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban növekedtek az árak, ezen belül is elsősorban az energiatermelő ágazatokban, ahol átlagosan 3,1%-kal emelkedtek az árak. A beruházási javakat gyártó ágazatok termelőiár-növekedése 0,2% volt. A fogyasztási cikkeket gyártó ipari termelők 0,2-0,7%-kal magasabb áron értékesítették termékeiket, a magasabb árnövekedés az elsősorban élelmiszereket reprezentáló nem tartós fogyasztási cikkeket jellemzi. A 12 hónap alatt bekövetkezett árváltozásokat 103,9–110,1 közötti árindexek reprezentálják. A legmagasabb értéket az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatok képviselték, ezen belül is az energiatermelők (115,6); a legalacsonyabb éves árváltozás a beruházási javak belföldi piacán volt.