Távmunka-sikerek

Sikerrel zárult a HUMANsoft Kft. távmunka projekten töltött első negyedéve, amelyet a Munkaügyi Minisztérium megbízásából a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központnál pályázott meg egy évre. A cég teljes létszámának 15%-a dolgozik távmunkában, és terveik szerint - a fokozatosság elvét szem előtt tartva - további munkatársakat szerveznek ki hosszútávon.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A HUMANsoft Kft. 2005-ben először pályázta meg a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium megbízásából a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ által kiírt, a "Távmunkahelyek létesítésének támogatására" vonatkozó pályázatot. A támogatást augusztusban elnyerte, és így 2005. október 1-től a cég bevezette a távmunka rendszert.

A HUMANsoft 2005-ben 5 munkakörben, 22 munkatársnak ajánlotta fel a távmunka lehetőségét, amelyet a HR igazgatóval történő egyeztetések után a munkatársak pozitívan fogadtak.

Az Egyesült Államokban
a lakosság 30%-a távmunkás, Európában pedig a foglalkoztatottak 15%-a dolgozik távmunkában.
Magyarországon ez az arány - bár egyértelmű növekedés várható - jelenleg csupán 2% százalék. (2005-ben összesen 123 pályázó 772 távmunkahely létrehozására 388 millió forintot nyert el hazánkban.)
A távmunka rendszerének kialakítása külföldön régóta népszerű, és míg ott a rendszer miatti teljes elszigetelődésről beszélnek, a HUMANsoft figyel arra, hogy az emberek összetartozás-érzését szem előtt tartsa.
A cég az elnyert támogatás összegéből, azaz 11,8 millió forintból, 10,7 millió forintot bértámogatásra (munkavállalónként, járulékokkal együtt, havonta hozzávetőleg 80.000 forint), 1,1 millió forintot pedig képzésre nyert el. Az összeg nagyobb részét a Minisztérium 6 hónapra adta - ennek feltétele volt, hogy a
HUMANsoft-nak további 6 hónapig, azaz összesen 1 évig távmunkában kell alkalmaznia a munkatársakat.

A távmunka keretein belül a munkavállaló - részben vagy egészben - nem a vállalat telephelyén, hanem valamely alternatív munkahelyen végzi a munkáját (pl. ügyfélnél, otthon, teleházban), és munkájának eredményét elektronikus úton továbbítja a céghez. Személyes megjelenésre a munkáltató központjában csak esetenként van szükség. A távmunka rendszerének hatékony kialakítása jelentős megtakarítást eredményezhet egy vállalat életében azáltal, hogy pl. csökkennek az üzemeltetési költségek (irodabérlet, parkolás, berendezések, rezsiköltség, stb.).

A HUMANsoft támogatja az "új" munkahelyek kialakítását: a távmunkások számára megemelték a mobiltelefon és az otthoni ADSL-hez nyújtott támogatás havi költségkeretének mértékét, valamint a vagyonbiztosítás mértékét. A támogatás összegéből ezen felül dolgozónként további 50.000 forintot biztosított a cég a szükséges informatikai, jogi és ergonómiai képzésekhez.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo