A hazai kibocsátású fizetési kártyák esetében sem történtek drasztikus változások, ugyanakkor szembetűnő a fogyasztók kártyahasználati szokásainak átalakulása. Egyrészt 6,8 millióval rekordot döntött azon kártyák száma, amelyekkel történt vásárlási tranzakció az időszak során. Ez a szám 2 százalékkal, közel 140 ezerrel haladja meg az eddigi csúcsot. Másrészt pedig tovább folytatódott a mobiltárcába regisztrált kártyák számának bővülése: az előző időszakhoz képest mintegy 9 százalékkal több ilyen kártya volt, így a számuk már meghaladta az 1,5 milliót.
A fizikai kereskedői kártya-elfogadóhelyek száma az időszak végén kevéssel 150 ezer, az elfogadóhelyeken üzemelő POS termináloké pedig 230 ezer felett alakult. A kártya fizikai jelenlétét nem igénylő internetes elfogadóhelyek számában ugyanakkor továbbra is erős bővülés mutatkozik. Az 5 százalékos növekedéssel a számuk közel 2 ezerrel haladta meg a megelőző időszak végi adatot, és rohamosan közelít a 40 ezres határhoz. Megjegyezték, hogy az előbbi érték felfelé torzított lehet, mivel egyre több olyan online kereskedő van, aki több szereplőtől is igénybe vesz ugyanarra a tevékenységre kártyaelfogadói szolgáltatást.
A jegybank szerint egyre dinamikusabb a fejlődés az innovatív kártyalapú szolgáltatások igénybevételében. A hazai kibocsátású fizetési kártyákkal bel- és külföldön lebonyolított mobiltárcás vásárlási tranzakciók száma és értéke rendre 150, illetve 161 százalékkal növekedett 2021 második negyedévéhez képest, megközelítve a 63 millió darabot, valamint meghaladva a 391 milliárd forintos értéket. A magyarországi pénzforgalmi szolgáltatók elfogadóhálózatában a külföldiek kártyahasználata is rendkívül bővült: az előző év azonos időszakához képest több, mint négyszeresére nőtt a külföldi kártyás hazai vásárlásitranzakciók száma és értéke, mintegy 32 millió ilyen tranzakció történt közel 454 milliárd forintos értékben.