Az érvényesített bruttó átlagár Budapesten az ötcsillagos szállodákban meghaladta a 25 ezer forintot (103 eurót), míg a négycsillagos házakban mintegy a felét tette ki ennek. A vidéki négy- és ötcsillagos házak 11 ezer forint (45 euró) körüli átlagárat értek el. (Az eurózóna szállodaiparában a 2002. évi átlagár – a HotelBenchmark-felmérés szerint – elérte a 106 eurót.)
Az egy kiadható szobára jutó bruttó szobaárbevétel (REVPAR) mutatója a budapesti ötcsillagos házakban 11 ezer forint (45 euró), a négycsillagos házakban 4 ezer forint (16 euró), a vidéki négy- és ötcsilllagos egységekben 5600 forint (23 euró) körül alakult. A háromcsillagos egységekben Budapesten és vidéken egyaránt valamivel 2 ezer forint (8 euró) fölött volt.
A vendégéjszakák száma január–február folyamán a fővárosban a négy- és ötcsillagos szállodákban alacsonyabb, a háromcsillagos egységekben, továbbá vidéken mindegyik kategóriában magasabb volt, mint egy évvel korábban.
Szállodai mutatószámok, 2003. január–február
2003. január–februárban – a megfigyelésbe bevont szállodák adatai alapján – a legmagasabb szobafoglaltságot a négy- és ötcsillagos egységek érték el. A vidéki szállodák bruttó szobaárbevétele jelentős mértékben nőtt, míg a fővárosi szállodáké csökkent az előző év azonos időszakához képest.
Véleményvezér

Elképesztő nagyságú adófizetői pénzt kapott Áder János alapítványa
A Fidesz politikusai nem tudják ott hagyni az állami zsíros bödönt.

Mészáros Lőrinc és neje hatalmas luxusba fojtotta a magyar fanyalgók miatt érzett bánatát
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ismét utolérte a Mészáros házaspárt.

Lázár János hatalmas öngólja, a betiltott vonatinfó helyére egyre újabb verziók születnek
A betiltás a digitális világban immár mulatság tárgya.