Szaddám Husszein a BBC tudósításában megszólalók szavai szerint elszántan várta kivégzését, a Koránt tartotta kezében. Az iraki bíróság egy, 1982-ben az iraki Dudzsal település lakóinak szisztematikus kivégzése miatt ítélte halálra a volt elnököt, aki az ellene elkövetett merénylet-kísérlet miatt adta ki a parancsot a falu megbüntetésére.
Az európai országok külügyminisztériumai - ahogyan a Magyar Köztársaságé is - szerint Szaddám Husszein rászolgált ugyan a büntetésre, és tiszteletben tartják a független iraki bíróság döntését, ám ahogyan a magyar küügyminisztérium szóvivője is fogalmazott "a magyar jogrend az európai értékekkel összhangban nem fogadja el a halálbüntetés semmilyen formáját".
Irán üdvözölte a kivégzést, Izrael, Ausztrália, az Egyesült Államok szerint helyreállt az igazságosság és a kivégzés fontos mérföldkő az iraki demokráciában. Oroszország és India viszont azt hangoztatta, hogy a kivégzés tovább ronthatja a helyzetet a polgárháborús Irakban. Líbia és a Palesztin Hatóság elítélte a büntetést és az iraki bíróságot.