Távoznak-e az új kisbefektetők?
Az elmúlt három hétben a pesti tőzsde idei nyeresége gyakorlatilag semmivé vált, és ezen a tegnapi áremelkedés sem változtatott sokat - állítja a Népszabadság. Az alapkezelők tőkekivonástól tartanak, miután a lakosság éppen az elmúlt hónapokban fektetett be friss tőkét a szárnyaló részvénypiacon. Aggodalomra csak annak van oka, aki pár hónapja fektetett részvénybe, akik hosszú ideje tőzsdéznek, nem lehet okuk panaszra. Az elmúlt hetek áresése csökkentette ugyan a nyereségüket, ám a várható éves hozam továbbra is 30 százalék közelében mozog.
A Rotschild óriási lehetőségeket lát hazánkban
Óriási lehetőséget jár a magyar befektetésialap-piacon a genfi székhelyű LCF Rotschild Group, a konkrét piacra lépés azonban attól függ, hogy megtalálják a megfelelő helyi magán- és intézményi partnereket - fogalmazott Alain Mestat, a Banque Privée Edmond de Rotschild Europe nemzetközi marketing és vállalati kommunikációs vezetője. A szakember megdöbbentőnek nevezte a magyarországi befektetési alapok vagyonának tavalyi, 76 százalékos növekedését. Mestat úgy vélte, társasága a piaci réseket kihasználó termékekkel, személyre szabott szolgáltatásokkal tudna megjelenni a magyar piacon - derül ki a Napi Gazdaságból.
Sikertelen a hatósági adómegállapítás
Könnyen megeshet, hogy a korábbi ígéretekkel és a törvényben foglalt menetrenddel szemben a vállalkozások a jövőben mégsem szabadulnak meg a munkáltatói adóbevallástól és a velejáró adminisztrációs terhektől - tudta meg a Világgazdaság. Ennek hátterében az áll, hogy az említett adóbevallási forma kiváltására hivatott és tavaly nagy reményekkel bevezetett adóhatósági adómegállapítás (adam) a látható sikertelenség miatt megszűnhet, illetve egy szűk körre korlátozódhat.
A szakminisztérium sajtóosztálya szerint egyelőre nem született olyan döntés, amely a létező struktúrát, elfogadott szabályokat megváltoztatná - így az adam esetleges kiiktatása sem vetődött fel.
Figyelmeztet az OECD
Magyarország csak akkor kerülheti el a "durva földet érést", ha az új kormány reális költségvetési célokat tűz ki, és azonnal és következetesen végrehajtja őket - állítják az OECD szakértői. Az MNB igazgatója szerint 2008-ig a GDP 5,5 százalékára rúgó kiigazításra van szükség - írja a Magyar Hírlap.
Hasonlóan vélekedett az OECD konferenciáján részt vevő Kóka János gazdasági miniszter. Szerinte a fiskális politika hitelességét "az utóbbi hat évben sikerült aláásnunk". Az OECD szerint ugyanakkor a magyar gazdaságot az idén és jövőre a tavalyinál nagyobb növekedés jellemzi majd az erős export és a hazai kereslet miatt.