Az MFB-hez tartozó, újonnan kialakított Corvinus Csoport legfőbb célja, hogy a befektetői intézményrendszer párhuzamosságait, anomáliáit megszüntesse és az eddiginél hatékonyabban tudja felhasználni a költségvetésből erre a célra elkülönített forrásokat. A Corvinus Csoport tagjai a Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő Rt., a Kisvállalkozás-fejlesztő Pénzügyi Rt., a Beszállítói Befektetői Rt. és a Corvinus Nemzetközi Befektetési Rt. lettek.
A cégcsoport elsősorban a fejlődés korai szakaszában működő vállalatok számára nyújtana segítséget, mint azok számára, akik a privát kockázati tőke számára túl kicsik ahhoz, hogy jó befektetésnek tűnjenek. Ugyanakkor az új kialakításnak köszönhetően a Corvinus Csoport egy ötlet megjelenésétől akár a tőzsdei bevezetéséig is képes végigkísérni pénzügyi-szakmai befektetőként egy vállalat életét.
A Corvinus Csoport csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott: egyre nagyobb az érdeklődés a szolgáltatásaik iránt, s a megkeresések közül is egyre nagyobb arányban jönnek létre szerződések. A Corvinus Csoport évente mintegy 20-25 milliárd forint költségvetési forrás felett rendelkezik, melynek minél nagyobb százalékát szeretnék a jövőben működőtőkévé alakítani - ez a célkitűzés egyébként szerepel is a cégcsoport öt éves tervében. Egyelőre csak a vállalati méretek szerint csoportosított alapokat hoztak létre, mivel a magyar gazdaság méreteiből fakadóan egyelőre szektorszintű alapok létrehozása felesleges lenne. Érkeztek ugyanis megkeresések a mezőgazdaságból, az informatikai ágazatból, logisztikai területről és a gyógyszeriparból egyaránt, azonban egyik irányból sem olyan tömegesen, hogy különálló alapot kellene ezért létrehozni. Mint elhangzott, a Corvinus Nemzetközi Befektetési Rt. idei terve, hogy kétmilliárd forintos befektetési többletet érjen el a tavalyi évhez képest, míg társvállalatai egymilliárd forintnyi plusszal is teljesítenék a kitűzött tervet.