A Privatbankárnak nyilatkozó Mohai László zágrábi magyar nagykövet szerint a jogi helyzet egyértelműnek tűnik, az érintett tulajdonosok már korábban megkapták a bontási határozatokat, és fellebbezéseiket is elutasították már a hatóságok. A diplomáciai képviselet ezzel együtt is megtesz mindent a magyar tulajdonosok érdekeinek képviselete végett - hangsúlyozta a diplomata.
Bár tulajdonképpen mintegy tízezer ingatlant építettek fel a szigeten engedély nélkül, és sok ezek között a magyar tulajdonú, a horvát környezetvédelmi minisztérium csak annak a 48 ingatlannak a bontását rendelte el, amely a tengertől számított 70 méteres part menti sávban épült. (Egy 2004-ben született horvát törvény védetté nyilvánította ezt a sávot.) Horvát részről olyan nyilatkozat hangzott el, hogy csak befejezetlen épületeket bontanak le. Az érintett épületek közül 23 horvát, 18 magyar, hat bosnyák és egy szlovén tulajdonú. A többit a horvát környezetvédelmi miniszter és Ivo Sanader miniszterelnök kedd esti televíziós nyilatkozatai értelmében legalizálni fogják.
A magyar nagykövet közbenjárása sem segített az ügyben, a horvát hatóságok szerint nem diszkrimálják a magyar tulajdonokat, a bontás minden jogtalanul felépített ingatlant érint.
További részletek a privatbankar.hu-n.