A FIABCI Prix d'Excellence az építészeti csúcsteljesítményeket ismeri el. A FIABCI a legnagyobb és legátfogóbb, 52 éves múltra visszatekintő nemzetközi ingatlan szakmai szövetség, amely világszerte 50 országban rendelkezik tagozattal. A Díj azokat a fejlesztéseket értékeli, amelyek a legoptimálisabban elégítik ki a társadalmi igényeket. A zsűri tagjai nemzetközileg elismert kimagasló ingatlanszakértők. A FIABCI Prix d'Excellence az átfogó minőséget és a működtetés színvonalát ismeri el, s nem csupán az esztétikai, méretbeli vagy funkcionális tulajdonságokat.
A Lágymányosi híd pesti oldalánál fekvő 70 ezer négyzetméteres Művészetek Palotája építését 2002. márciusában kezdte meg az Arcadom Rt, a TriGránit megbízásából. Az épület megjelenése - a Zoboki, Demeter és Társaik Építésziroda munkája -, a kivitelezés magas minősége és a XXI. századi technikai háttér a legmagasabb színvonalú és igen nagyméretű produkciók befogadását is lehetővé teszi. A 2005. március 14-én megnyitott beruházás az úgynevezett PPP - Public Private Partnership - konstrukcióban, az üzleti szféra és az állam együttműködésében készült, mint ilyen első alkalommal az egész régióban. Itt kapott helyet a Ludwig Kortárs Múzeum, a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem - amelynek rezidens zenekara a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a magas akusztikai színvonallal rendelkező Fesztivál Színház - a Nemzeti Táncszínház otthona. Egyszerre 4500 látogatót képes fogadni a Palota.
A Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő körülményeket teremt a zenei műfajok számára. A terem 25 méter magas - 2 szinttel magasabb, mint az Andrássy-úti házak sora - 25 méter széles, és 52 méter hosszú, olyan méretű, mint egy gótikus katedrális. Az akusztikai terveket a Russell Johnson vezette világhírű Artec iroda készítette. A Művészetek Palotája 2006-ban több mint 500 rendezvénynek ad otthont, eddigi látogatói száma megközelíti az egymilliót.