A nagyobb, komplex projekteket támogató „Állattartó telepek fejlesztésének támogatása” című felhívást 150, míg a kisebb léptékű projektekre fókuszáló „Állattartó telepek megújításának támogatása” című felhívást 50 milliárd forint forráskerettel hirdették meg. Előbbiben a beruházni szándékozók 200 millió és 5 milliárd forint közötti, utóbbiban legfeljebb 200 millió forint támogatásra pályázhatnak, vagyis a két kiírás egymásra épül, kiegészíti egymást.
Mindkét megjelent felhívás segítségével az állattartók telepeik építéssel járó fejlesztését, a szükséges gépek, eszközök beszerzését és a kapcsolódó energetikai beruházásait valósíthatják meg. Megjelennek speciális támogatási célok is, mint például az ammónia-kibocsátás csökkentéséhez hozzájáruló beruházások, de lehetőség van szervestrágya kijuttatáshoz kapcsolódó gépek, eszközök beszerzésére vagy éppen a termény, takarmány, illetve alomszalma tárolásához kapcsolódó fejlesztések megvalósítására is – ismertette a miniszter. Nagy István kiemelte, a kisléptékű beruházásokra irányuló, kisebb állattartóknak kiírt felhívás lehetővé teszi, hogy kizárólag a gazdaság működtetéséhez szükséges gép- és eszközbeszerzést valósítsanak meg belőle építés nélkül az érintettek.
A támogatást üzemméret és árbevétel vonatkozásában meghatározott jogosultsági feltételeknek megfelelő mezőgazdasági termelők igényelhetik. A fejlesztésekhez kapcsolódóan az alap támogatási intenzitás mértéke 50 százalék, ugyanakkor a megújuló energiát hasznosító technológiák – így például a napelemek – kialakításához, továbbá járványvédelmi fejlesztésekhez 70 százalékos támogatási intenzitás társul, míg az ammónia-kibocsátás csökkentését eredményező beruházások 80 százalékos támogatással valósíthatók meg. A felhívásokban meghatározott tartalmi értékelési rendszer alapján elsősorban azok a projektek számíthatnak a fejlesztési forrás elnyerésére, melyeknél igazolt azok hozzáadott értéke, pénzügyileg megalapozottak, és amelyek esetében a beruházó tartós üzleti kapcsolatokat tart fenn partnereivel.