Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára elmondta, hogy a megbeszélésen a VOSZ mellett képviseltette magát a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) és az Általános Fogyasztási Szövetkezetek és Kereskedelmi Társaságok Országos Szövetsége (ÁFEOSZ-COOP), valamint a Liga Szakszervezetek, a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Magyar Szakszervezeti Szövetség is. Így a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórum (VKF) teljes munkaadói és munkavállalói oldala jelen volt.
Az egyeztetésen áttekintették a gazdaság és a munkaerőpiac helyzetét, valamint arról is tárgyaltak, hogyan alakul a jövőben minimálbér és a garantált bérminimum emelése, és érintették az európai uniós minimálbér bevezetésének kérdését is.
Perlusz László úgy vélte, a felek nyitottak voltak arra, hogy az országos egységes minimálbér megtartása mellett a jövőben a garantált bérminimumot ágazati bértarifa rendszer váltsa fel. Ezt számításai szerint fokozatosan, három év alatt lehetne megvalósítani. Azonban jelezte, hogy ez a hároméves bérmegállapodás "nem a kizárólagos jó megoldás".
Azt ugyanakkor kiemelte, hogy a megoldás kialakításában a munkaadói és a munkavállalói oldal mellett a kormányra is szükség lesz.
Felidézte a 2017-2022 közötti hatéves bérmegállapodást, amelynek köszönhetően a bérek - termelékenységet meghaladó mértékű - emelésével nyertek a munkavállalók, de az állam is nyert, mert az szja-ból és áfa-ból több bevétel folyt be, mint amennyit engedtek a szocho mérséklésével.