A befektetési szakember úgy véli, egy ilyen helyzetre a magyar kormány nyilván a forint leértékelésével válaszolna (nem nagyon van más eszköze, mivel költségvetési oldalról a gazdaság támogatására a még mindig magas deficit miatt nem számíthatunk), ami felerősítené a már így is egyre erősödő euroizációt – rosszabb esetben a tőkemenekítés begyorsulása sem lehetetlen, ami tovább gyengítené a forintot, és végül kamatemelkedést és finanszírozási problémákat váltana ki.
Zsiday Viktor hangsúlyozza, a történelemből pontosan tudjuk, hogy a vámháborúk mindenkinek ártanak, nyilván sokkal inkább azoknak az országoknak, amelyeknek nagy a nettó exportjuk (pl. Kína vagy EU), de a nettó importőrök (pl. USA) is végül vesztenek, habár elsőre úgy tűnhet, hogy számukra kedvezőek a folyamatok. A végső egyensúly az, hogy mindenki vámot vet ki a másikra, ami csökkenti a kereskedelmet, növeli az árszínvonalat, és összességében az emberek nagy része számára alacsonyabb életszínvonalat hoz.
Összefoglalva Orbán Viktor szerint jövőre jobb életszínvonalra számíthatnak a magyarok, míg Zsiday Viktor úgy gondolja, Trump tervei tükrében csak álmodik a magyar miniszterelnök és inkább recesszió fenyegeti Európát.