...Az építőiparban is folytatódott az élénk növekedés, elsősorban az útépítések következtében. Az éves gabonatermés mintegy duplája volt az előző évinek. A fontosabb állatok december 1-jei állománya - a juhállomány kivételével - elmaradt az egy évvel azelőttitől. A kiskereskedelmi forgalom novemberben kevésbé nőtt, mint októberben. Az export valamivel gyorsabban emelkedett, mint az import, de a külkereskedelmi hiány összege így is emelkedett. Jelentősen nőtt a fizetési mérleg és az államháztartás hiánya. Az utóbbi hónapokban a foglalkoztatottak száma csökkent az egy évvel korábbihoz képest, a munkanélkülieké nőtt. A fogyasztói árak éves emelkedése meghaladta az előző évit, a decemberi elmaradt attól. A reálkereset némileg mérséklődött.
Az ipari termelés adatai szerint az Európai Unióban novemberben folytatódott a növekedési ütem lassulása. Az októberi 1,1% után az EU-25 ipari termelése, munkanaphatástól megtisztított, részben becsült adatok szerint, már csak 0,6%-kal haladta meg az előző év azonos időszakit. A növekedés üteme a régi tagországokban még ennél is alacsonyabb, 0,2% volt, ezen belül Olaszországban, Dániában és Portugáliában kisebb, Írországban számottevő visszaesés következett be. Az Amerikai Egyesült Államok ipari termelése 3,8%-kal emelkedett, a növekedés üteme alacsonyabb volt, mint októberben. Hazánkban a termelés novemberben, a munkanaptényezővel kiigazított index szerint 7,9%-kal nőtt, kissé lassabban, mint októberben. A hazai növekedés az Európai Unió 25 tagállama közül, Lengyelország után a második leggyorsabb volt (két ország adata még nem ismeretes). Novemberben nőtt a magyar ipar belföldi értékesítése is, az első tizenegy hónap átlagában azonban a növekedés teljes egészében az exportértékesítés bővüléséből adódott.
A hazai építőiparban folytatódott az élénk növekedés. Ez változatlanul az ú. n. "egyéb építmények", főként az utak építésének következménye. A mezőgazdaság bruttó termeléséről nem áll rendelkezésre adat, de ismeretes, hogy az év során megtermett összes gabonatermés mintegy duplája volt a 2003. évinek. A fontosabb állatok december 1-jei állománya - a juhállomány kivételével - elmaradt az egy évvel azelőttitől.
A kiskereskedelmi forgalom volumene novemberben 4,6%-kal, vagyis kevésbé nőtt az egy évvel azelőttihez képest, mint októberben. A lassuló növekedés elsősorban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletek forgalmát jellemezte. Ugyancsak lassult a kiskereskedelmi ágazatba nem tartozó gépjármű-kereskedelmi eladások növekedési üteme.
A külgazdasági egyensúlyról a fizetési mérleg legfrissebb, III. negyedévi számai és a külkereskedelmi áruforgalom novemberi előzetes, becsült adatai állnak rendelkezésre. A folyó fizetési mérleg hiánya a III. negyedévben nagyobb mértékben nőtt az egy évvel korábbihoz képest, mint az első két negyedévben. Az itt elszámolt áruforgalom deficitje mind a III. negyedévben, mind az első kilenc hónapban együttesen kisebb, a szolgáltatások és a jövedelmek hiánya nagyobb volt, mint egy évvel azelőtt. Az első becslés szerint novemberben az árubehozatal és -kivitel hasonló ütemben, folyó euróban 16%-kal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. Január-októberben az export volumene valamivel gyorsabban nőtt, mint a behozatalé, és az ütemkülönbség, a cserearányok csekély romlása ellenére, folyó euróban is megmutatkozott.
Az államháztartás (helyi önkormányzatok nélkül számított) hiánya, a decemberi mérséklődés ellenére, a múlt évben 1,3 billió forintot, az előző évinél 226 milliárd forinttal többet tett ki. Ezen belül a központi költségvetés deficitje mintegy 900 milliárd forint volt. Az államháztartási hiány növekményének csaknem 70%-a a központi költségvetésben keletkezett.
Szeptember-novemberben a foglalkoztatottak száma 57 ezer fővel kevesebb, a munkanélkülieké 29 ezerrel több volt, mint az előző év azonos időszakában. A munkanélküliségi ráta 6,3%-ra emelkedett. Ezen belül a fiatalok (15-24 évesek) munkanélküliségi rátája 17,0%-ra nőtt, azaz 4,3 százalékponttal magasabb, mint 2003 hasonló időszakában. Az első tizenegy hónapban a foglalkoztatottak száma lényegében megegyezett az egy évvel azelőttivel, és a munkanélkülieké is a mintavételi hibahatáron belül emelkedett. Ugyanebben az időszakban az alkalmazásban állók létszáma 0,8%-kal nőtt. A teljes munkaidőben foglalkoztatottak nettó keresete 92 500 forintot tett ki, nominálisan 6,4%-kal többet, mint egy évvel korábban. Ezen belül a versenyszférában 7,7%-kal, a költségvetés intézményeiben 4,1%-kal növekedtek a nettó keresetek. A reálkereset 0,5%-kal kisebb volt, mint 2003 azonos időszakában.
A háztartások bruttó pénzvagyona szeptember végén folyó áron 13%-kal, tartozásaik állománya 37%-kal, ezen belül (a monetáris intézmények által nyújtott) lakáshiteleik állománya is hasonló arányban haladta meg az egy évvel azelőttit. A háztartások nettó pénzvagyona e tényezők hatására lényegében a fogyasztói áremelkedések ütemével megegyezően nőtt.
A fogyasztói árak az év egészében 6,8%-kal, decemberben 5,5%-kal nőttek az egy évvel azelőttihez képest. A decemberi áremelkedési ütem alacsonyabb volt a novemberinél, ami beleillik a május óta tartó tendenciába, ugyanakkor újdonság, hogy alacsonyabb volt az egy évvel azelőttinél is.