Népszerű banki szolgáltatások (GfK felmérés)

Tovább erősödik a bankok pozíciója, ugyanis a felnőtt lakosság egyharmada szándékozik igénybe venni valamilyen új banki szolgáltatást a következő egy-két évben. Legtöbben forint alapú folyószámlát szeretnének nyitni vagy bankkártyát igényelni. Többek között ezt állapította meg a GfK Piackutató Intézet a bankok ügyfeleiről végzett kutatása során, négy alkalommal 1000-1000 fő személyes megkérdezése alapján tavaly.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Legnépszerűbb banki szolgáltatás a folyószámla, amivel a válaszadó 14 éven felüliek 54 százaléka rendelkezett tavaly, szemben az előző évi 43 százalékkal.

Ez azt jelenti, hogy a bankkapcsolattal rendelkezők 80 százaléka beletartozik ebbe a körbe. Szociodemográfiai szempontból elmondható róluk, hogy jellemzően 20-39 évesek, többségük legalább középfokú végzettségű, havi nettó 100 000 forintnál nagyobb jövedelmű háztartásban él és 20 000 lakosúnál nagyobb városban, illetve Budapesten lakik legdinamikusabb a bankkártya térhódítása. Hiszen 1998-ban a megkérdezettek teljes körén belül csak 14 százalék rendelkezett, rá egy évre 21, tavalyelőtt 32, múlt évben pedig már 44 százalék.

Hitel- vagy kölcsönszerződést lakásra, áruvásárlásra, személyi célokra a bankkapcsolatokkal rendelkezők 13 százaléka kötött a múlt évben. Az átlagosnál nagyobb arányban a 30-49 évesek, szakmunkás végzettségűek és vidéken élők.

Lekötött forint vagy devizabetétet a bankkapcsolatokkal rendelkezők 12 százaléka mondhat magáénak. Ennél a szolgáltatásnál felülreprezentáltak az 50 évesnél idősebbek, legalább középfokú végzettségűek, akik 20 000 lakosúnál nagyobb vidéki városban, havi nettó 140 000 forintnál több jövedelmű háztartásban élnek.
Valamilyen értékpapírt a válaszadók közül bankkapcsolatokkal rendelkezők 7 százaléka vásárolt tavaly. Közöttük felülreprezentáltak az egyetemet vagy főiskolát végzettek, vidéken havi nettó 100 000 forintnál nagyobb jövedelmű háztartásban élők. Ugyanakkor némileg átrendeződött a pénzintézetek ügyfélszerkezete. A megkérdezettek 13 százaléka lett ügyfele valamelyik pénzintézetnek az elmúlt év során. Döntő többségük, 70 százalékuk bankkártyás forint alapú folyószámlára kötött szerződést. Második helyen a bankkártya nélküli folyószámla szerepel, majd a takarékbetétkönyv és a lekötött forintbetét.

Szintén 2001-ben a válaszadók 7 százaléka megszakította vagy erősen csökkentette kapcsolatát valamelyik pénzintézettel. Nagy többségük azonban jelenleg is rendelkezik valamilyen bankkapcsolattal. Így arról lehet szó, hogy sokan több bank ügyfélköréhez tartoztak korábban, és egy részüket megszüntette vagy egyik pénzintézettől átpártoltak a másikhoz.

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo