Orosz-magyar csúcs
"Hatalmas, minőségi javulás állt be Magyarországnak Oroszországhoz való viszonyulásában" - mondta Vlagyimir Putyin tegnapi, hazánkban tett látogatása során. Az orosz elnök több alkalommal elmondta: kormánya a legmesszebbmenőkig támogatja a magyar gazdasági, kereskedelmi és befektetési törekvéseket Oroszország régióiban is.
Az orosz elnök külön hangsúlyozta, hogy az európai energiaellátás biztonságának fokozásában Magyarország új, minőségi szerepet vállalhat a jövőben, és hogy ennek elősegítésére, az orosz vállalatok készek jelentős magyarországi befektetésekre - írja a Népszabadság.
Nincs árampiaci verseny
A Gazdasági Versenyhivatal stratégiai célja, hogy azokon a területeken, ahol a piacnyitás létrejött, kellő mozgásteret kaphassanak működésükhöz az új piaci szereplők, illetve a ne tudjanak visszaélni örökölt adottságaikkal az új szituációban a régiek - nyilatkozta a Világgazdaságnak Nagy Zoltán elnök. Az új antitröszt szabályozás nem hozta meg a várt eredményeket a villamosenergia-szektorban, amely jelenleg a Versenyhivatal vizsgálódásának tárgya.
Még a vizsgálat lezáródása előtt várható, hogy európai uniós jogalapon is indul verseny-felügyeleti eljárás, amely a hosszú távú áramvásárlási rendszer szerződéses hátterét állítja középpontba.
Nem penészes szalámi
Több mint 2,5 milliárd forint értékű zöldmezős beruházás megvalósításába kezdett a Csányi Sándor tulajdonában álló Délhús. A várhatóan az év közepére elkészülő gyárban elsősorban úgynevezett nem penészes szalámit gyártanak majd. A Délhús már 2004-ben is csaknem 3 milliárd forintot költött különböző - döntően ugyancsak kapacitásnövelő - beruházások megvalósítására. Tavaly minden korábbinál nagyobb mértékben, 6,5 milliárd forinttal sikerült növelnie árbevételét, s az idén is hasonló mértékű, legalább 5 milliárdos növekedéssel számolnak. - írja a Napi Gazdaság.
Hatmilliárdot ajánlottak
Egy bátor jelentkező megveszi a Kazahsztánnal szemben fennálló 1,4 milliárd köbméteres magyar gázkövetelést, amely után kilencen érdeklődtek. Az elvileg több tízmilliárd forint értékű, de meglehetősen bizonytalanul érvényesíthető jogért állítólag hatmilliárdot ajánlottak - írja a Népszabadság. Magyarország számára reménytelennek tűnik, hogy Kazahsztán valaha is megfizeti, az 1985-ös szovjet-magyar egyezmény keretében 1992 és 1993 között végzett tengizi földgázberuházás munkálatainak díját.