A pénteki összetűzésben több százan sérültek meg - jelentette egy hongkongi emberjogi központ. A munkások dühét az váltotta ki, hogy vállalatukat, a Tunghua (Tonghua) városban működő acélművet be akarja kebelezni egy rivális pekingi cég, a Csienlung (Jianlong) acélművek. Utóbbi tavaly átmenetileg ellenőrzése alá vonta a tunghuai gyárat, miáltal annak komoly pénzügyi gondjai támadtak.
A felbőszült munkások a tiltakozás során megtámadták és agyonverték a Csienlung vezérigazgatóját, Csen Kuo-csünt (Chen Guojun). A hongkongi emberjogi központ szerint Csen barátai megerősítették a vállalati vezető erőszakos halálát. A munkásokat az dühítette fel, hogy Csen tavaly 3 millió jüant (438 ezer dollár) keresett, miközben egyes alkalmazottak kénytelenek beérni havi 200 jüanos (29 dollár) fizetéssel.
Peking fúziók révén igyekszik karcsúsítani a terjedelmes kínai acélipart - amely a legnagyobb a világon -, hogy nemzetközi szinten versenyképes cégeket hozzon létre. Az összevonásokat gyakran elbocsátások kísérik, amelyek szenvedő alanyai időnként arra panaszkodnak, hogy túl kevés végkielégítést kapnak.