Elsőként a 2002-es választási kampány időszakában mutatkozott meg, mennyi nehézséget okoz a munkahelyeken az eltérő politikai nézetek ütközése. Az akkor váratlanul középpontba került politikai jellegű ellentéteken túl a hazai vállalati szférában több fajta előítélet lappang.
Jellemzőek például a munkacsoportokból előlépett vezetőkkel kapcsolatos ellenérzések. A korábbi munkatársak sokszor nehezen tudnak átállni az új vezető-beosztott kapcsolatra. A negatív sztereotípiák emellett sújtják a nőket, az idősebbeket, a külföldi munkatársakat, de szembeállítják a vidékieket és fővárosiakat, helyieket és ingázókat, eltérő szociális hátterűeket.
A Merényi és Társai Kft. nyújt előítéletellenes képzést itthon, de az érdeklődés egyelőre igen csekély a cégek részéről. Bár a problémát számos cég felismerte, ennek ellenére eddig egyetlen vállalat sem kérte az úgynevezett Előítélet nevű tréninget, amelynek lényege, hogy a résztvevők nyitott szemléletmódot sajátíthatnak el, és képessé teszi őket a csoportban való hatékonyabb munkavégzésre. Bár arra volt már példa, hogy egyes elemeit beillesztették más tréningekbe, ám a hazai cégek elsősorban a csapatépítő, illetve az eladástechnikát javítók iránt érdeklődnek. Merényi Attila szerint egyelőre éretlenek a hazai vállalatok arra, hogy egy ilyen típusú tréninget fel merjenek vállalni.