HP-botrány
Akár 12 év börtönbüntetést is kaphat Patricia Dunn, a Hewlett-Packard (HP) múlt hónap végén lemondott elnök asszonya, az utóbbi idők legnagyobb vállalati botrányának főszereplője - írja a Népszabadság. A botrány szeptember elején robbant ki, amikor is nyilvánosságra került, hogy a HP megengedhetetlen eszközökkel próbálta kideríteni milyen úton szivárognak ki a cégtől bizalmas információk a sajtónak.
Elbocsátott közszolgák
Lassan véget érnek a minisztériumi elbocsátások, szeptember végéig 1767 dolgozó távozását jelentették be csoportos létszámcsökkentés keretén belül a fővárosi munkaügyi központhoz. Mint ismeretes: a közigazgatás reformja kapcsán összesen kétezer itt dolgozótól akar megválni a kormány - olvasható a Világgazdaságban.
Menedzserroham a kisrepülőkért
Idén tucatszámra készülnek kisrepülőgépek Magyarországon, a következő években pedig további felfutás várható, noha sok a gátló tényező. A vásárlók többsége külföldi, de nő az érdeklődés a magyarok részéről is. - derül ki a Magyar Hírlapból.
Üzemavart okozott a meghibásodás
Magyarországon is fennakadásokat, sőt anyagi veszteséget okozott az Eutelsat W3A jelű műholdjának tegnap reggeli meghibásodása. A bankok mellett mellett például a Szerencsejáték Zrt.-nél okozott problámát az üzemzavar - állítja a Napi Gazdaság. Az OTP Banknál tartalék rendszerek álltak rendelkezésre, amelyek segítségével sikerült megoldani az üzleti adattovábbítást.
Közép-Európa retteghet
Az elmúlt hetekben, a magyarországi kormányellenes lakossági fellépések, a rendszerváltozás óta nem tapasztalt nagyságrendet öltöttek. A cseheknél lemondott az idén júniusban megválasztott kormány, mert nem tudott parlamenti többséget kialakítani. A lengyel parlament néhány napon belül szavazásra bocsátja, hogy legyenek-e előrehozott választások. A szlovákok pedig liberális jobboldali kormányukat radikális nacionalista felfogásúra cserélték le. Részletek a BBC News közép-európai politikai összeállításában olvashatóak.