A luxus ingatlanok közvetítésével foglalkozó nemzetközi hálózat az Engel&Völkers 2005. decemberben lépett a magyar piacra. A Magyarországon ebben a szegmensben egyedüli nemzetközi cégként jelen lévő E&V licence partnersége iránt igen nagy az érdeklődés. Ezt mutatja, hogy a sikeresen megkötött szerződések eredményeként még az idén megnyílik - a jelenlegi szombathelyi, siófoki és I. kerületi irodák mellé - a XII. kerületi, majd a következő néhány hónapban a Belváros két pontján, az V. és VI., valamint a II/A és a II. kerületi, illetve két vidéki képviselet. Az Engel&Völkers világviszonylatban is sikeresen üzemel, a tavalyi évhez képest mintegy 40 százalékos bevétel növekedést könyvelhet el a cég, amely várhatóan jócskán meghaladja a 100 000 eurót.
A hamburgi székhelyű, franchise rendszerben terjeszkedő márka közép-európai (horvát, román, cseh, szlovén, magyar) régiós bővülését - a franchise jogok birtokosaként - a budapesti képviselet irányítja. Mozsár István ügyvezető igazgató elmondta, hogy az egyik legígéretesebb piac Horvátország, ahol Rab szigetén már megtalálták első partnerüket, az iroda jövő márciusban nyílik és a dinamikus terjeszkedés eredményeként hamarosan Zadarban is lesz képviselet. A szakember a horvát piaccal kapcsolatban kiemelte, hogy a külföldi ingatlanvásárlók listáját a németek vezetik 51 százalékkal, a második hely az osztrákoké 11 százalékkal, a magyarok 5 százalékkal a harmadikok. A cseh régió is élénk érdeklődést mutat a luxus ingatlanközvetítő hálózat iránt. Itt a közelmúltban, Prágában írták alá az első licenc partneri szerződést, és előkészületben van egy másik megállapodás is. A jövő év első felében pedig Bukarestben és a tengerparton várható irodanyitás.
Mozsár István elmondta, hogy a licenc partnerség iránt igen nagy az érdeklődés. A jó kapcsolati tőke és az üzleti érzék mindenképpen előnyt jelent, de nem feltétlenül szükséges ingatlanpiaci tapasztalat, mert ezt készen kapja a franchise partner Hamburgból, és az ellenőrzés pedig folyamatos a szigorú márkavédelem miatt, ami egyben a cég egyik sikere is. A képviseletnyitáshoz mintegy 70 000 euró szükséges és az első félévre még további 60 000 eurót kell szánni.
Az irodák a hazai átlagnak megfelelő 5-6 százalék közötti jutalékkal dolgoznak. Mozsár István úgy látja, hogy ha a hálózat bővülése az előzetes elképzeléseknek megfelelően halad és az idei forgalom várhatóan túlszárnyalja a tervezettet.
Az E&V hazai ingatlanportfoliójának harmadát teszik ki az ingatlanfejlesztők projektjei, itt sem törekszik a cég kizárólagos értékesítői szerepre, mert nem kívánnak kockázat közösséget vállalni, de minden partneriroda maga döntheti el, hogy beszáll-e ilyen üzletbe vagy sem, hiszen jogilag független cégekről van szó. "Arra is van példa, hogy a fejlesztők keresnek meg bennünket és már a tervezésnél bevonják a cégünket"- tette hozzá Mozsár István.
A cég portfoliójában szereplő vidéki lakások ára általában 250-400 ezer forint négyzetméterár között mozog. A fővárosban azonban 550 000 ezer forintnál kezdődik és 1 000 000 forint felett van a felső határ.