Rétfalvi György, az ITDH vezérigazgatója elmondta, az OKISZ tagjainak az ITDH hazai és külföldi képviseletei nemcsak exportlehetőségeket közvetítenek, hanem a kereskedelemfejlesztés területén lévő pályázati lehetőségekről is informálják őket, valamint az ITDH-n keresztül hozzáférnek a tagok a Világbanki és az Európai Unió tenderfigyelő szolgálatának információihoz is.
Tokár István, a Magyar Iparszövetség elnöke az aláírást követően azt mondta, hogy a szövetség 1120 tagszervezete az ipar valamennyi ágazatát magába foglalja. Hozzátette, a megállapodás értelmében a tagoktól érkező ajánlatokat, partnerkeresési, befektetési szándékaikat a szövetség az ITDH felé közvetíti majd.
Az Iparszövetség elnöke a Piac és Profit kérdésére azt is elmondta, hogy a 250 exportvezérelt tagszervezet segítségére is lehet a júniusban átalakuló ITDH, hiszen a szervezet a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, illetve a Külügyminisztérium megbízásából ezentúl a gazdaságdiplomácia teljes eszköztárával segíthet a külpiacokra jutásban. Tokár István szerint az OKISZ arra törekszik, hogy a kis-, és középvállalati szektor nagyobb szerephez jusson az export és a foglalkoztatás területén.
Első lépésként az ITDH kereskedelem-fejlesztési pályázatai adta lehetőségekről és a nemzetközi vásárokon való részvételről kívánja tagjait informálni az OKISZ.