MKB felmérés a lakossági megtakarytásokról

Bár a biztonság, mint alapelvárás szerepe folyamatosan növekszik, a pénzüket bankbetétben tartók egyfajta önigazolásként saját bankjukat biztonságosnak tartják, még akkor is, ha egyébként a szolgáltatások és a kiszolgálás minőségével nem mindig elégedettek – hívja fel a figyelmet a magyar megtakarítók szokásaira a Magyar Külkereskedelmi Bank lakossági körben végzett felmérése.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A lakossági megtakarítások mennyisége és az egyéb gazdasági mutatókhoz viszonyított aránya a gazdasági, pénzügyi helyzet pillanatnyi állapotának fontos mérőszáma. Jelenleg Magyarországon kb. 9000 milliárd forint a lakossági megtakarítások összege, ennek harmada kb. 3.500 milliárd forint bankbetét. Az, hogy a lakosság hol tartja a betétjét alapvetően a bizalom és az árazás függvénye – áll a Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) közleményében.



Az MKB megcélzott lakossági körben végzett felmérései azt bizonyítják, hogy a biztonság, mint alapelvárás szerepe folyamatosan magas és egyre növekvő. Ugyanakkor a pénzüket bankbetétben tartók egyfajta önigazolásként saját bankjukat biztonságosnak tartják, még akkor is, ha egyébként a szolgáltatások és a kiszolgálás minőségével nem mindig elégedettek.



Egy bizonyos megtakarítási szint alatt a bankbetét általában a mindennapi költségek -közüzemi számlák, hiteltörlesztés, biztonsági tartalék- fedezetéül szolgál, ezért az ilyen betétes ügyfelek bankváltásra csak kirívó esetekben szánják el magukat. A jelentősebb megtakarítással rendelkezők viszont folyamatosan figyelik a piacot, vizsgálják az egyes bankok betéti és befektetési konstrukcióit és azonnal reagálnak a piaci folyamatokra. Számukra a betét és a befektetés egyaránt vagyonuk értékmegőrzésének illetve növelésének eszköze.



A bankbetét banki alapszolgáltatás, tehát ha azt sikerül megszerezni, akkor a bankok jó eséllyel tudnak harcba szállni egyéb jövedelmező szolgáltatások értékesítéséért is. Nem véletlen, hogy a jelenlegi, infláció feletti, kedvező kamatkörnyezetben a bankok versengve kínálják akciós betéti ajánlataikat.



A gazdasági környezet változásai -pl. az előre nem megjósolható kamatváltozásokból eredő bizalmatlanság, költekezés- persze eredményezhetik a betétek csökkenését. Jelenleg is ilyen költekezési időszakot élünk, óriási -az elsősorban hitelből fedezett- fogyasztás, csökken a megtakarítási hajlandóság – áll a bank közleményében.



Ennek ellensúlyozásaképpen is, ma sokkal nagyobb a verseny a bankok között az alacsony szintű megtakarításokért, mint korábban. Hiszen a bankok -így az MKB is- ugrásszerűen növekvő hitelezési tevékenységüket betéteikből valósítják meg.



www.mkb.hu

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo