A károk ehhez képest meghaladták a kétmiilliárd dollárt, azaz 400 milliárd forintot. A terroristák közötti kevés banki átutalás között egy sem lépte át a 40 ezer dolláros (8 millió forintos) határt, így nem is volt feltűnő a pénzmosást és gyanús pénzmozgásokat viszgáló hatóságok számára.
A hamis igazolványok megszerzése után valójában igen kevés dolguk van a támadás háttérembereinek: az akcióra szánt pénz forrása sokszor teljesen legális, hiszen adományok felhasználásával vagy hétköznapi üzleti tevékenységből származik. Így ez egy fordított pénzmosás, hiszen a "tiszta pénz"-t használják bűnelkövetésre - mutat rá a paradoxonra Patrick Rost, a RICS Global nemzetközi pénzmosás elleni szervezet elemzője.
Helyi erők, helyi pénz
Szemben a 9/11 résztvevőivel, akik zömmel szaúdiak voltak, így vízumot és repülőjegyet kellett szerezniük és a helyismeretük sem volz az igazi, a július 7-i (7/7) londoni támadás elkövetői mind brit állampolgárok voltak, így kevés határon átnyúló tranzakciót kellett lebonyolítaniuk (átutalások, telefon, utazás). A kevés és kis pénzmozgással járó tranzakciók ellenőrzése így a feladata ahatóságoknak, hogy még tervezési/szervezési szakaszban megakadályozzák a támadást, ez pedig nem egyszerű feladat.
A helyzet rendkívül bonyolult lehet, hiszen például a londoni merénylők bankszámláin folyó műveleteket és hitelkártyáinak használatát akár évekre visszamenőleg kell ellenőrizni.