A gazdasági minisztérium által készített anyagban a kormány azzal a kérdéssel fordul a gazdasági csúcs résztvevőihez, hogy milyen eszközöket javasolnak a válság hatásainak csökkentésére. A kormány kíváncsi a résztvevők véleményére a likviditási finanszírozási helyzet megoldása ügyében, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. A kabinet emellett az export- és a hazai piacok szűküléséből fakadó keresletcsökkenés ellensúlyozásáról, a munkahelymegtartásról és a versenyképesség erősítése érdekében szükséges hosszú távú szerkezetváltáshoz kapcsolódó intézkedésekről kérné ki a parlamenti pártok és a meghívott munkavállalók, munkáltatók és a kamarák álláspontját.
A dokumentum szerint a kormány a következő két évben több mint 1000 milliárd forintos forrásbővítést tenne lehetővé a gazdaságban. A kabinet korábban 800 milliárd forint hatású támogató csomagot dolgozott ki a mikro-, kis- és közepes vállalkozások számára, hogy csökkentse a hitelforrások szűküléséből és az exportpiacok zsugorodásából várható működési zavarokat és növekedéscsökkenést. Most ezt bővítenék.
Készül az SZDSZ
A Válságból lehetőség című liberális vitairatot viszi az SZDSZ a csütörtöki gazdasági csúcsra, amely öt alapvető javaslatot tartalmaz a kialakult helyzet kezelésére - mondta Fodor Gábor pártelnök szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján. Elsőként a válságkezelés azonnali lépéseinek szükségességét emelte ki; közölte, hogy szükség van egy konjunktúracsomagra is, amelynek középpontjában az euró bevezetése áll.
Harmadik pontként az adócsomagot említette. Mint mondta, beszélni kell a felelősség és az átláthatóság kérdéséről is: az állampolgároknak tudniuk kell, mire költik el az adóforintjaikat. Utolsóként említette az állami és önkormányzati reformot, vagyis az állam jelenleginél olcsóbb működését.