2003-ban az előző évhez viszonyítva a termelői árak összességében 2,4%-kal nőttek, a belföldi értékesítések árszintje 5%-kal, az exporté 0,3%-kal emelkedett. Az éves árnövekedést a belföldi értékesítések oldaláról döntően a hatósági energiaárak és a vegyipari termékek árának emelkedése okozta. A kivitelben a legnagyobb súlyt képviselő gépipari ágazatok kissé csökkenő, illetve a vegyipari és az élelmiszer-ipari termékek 2,8-3,5%-kal növekvő árai kiegyenlítették egymást.
A belföldi értékesítések decemberi átlagosan 0,1%-kal csökkenő havi rátája 2,4%-os árcsökkenés és 1,1%-os árnövekedés közé eső ágazati árváltozások eredőjeként alakult ki. Előbbi a kőolaj-feldolgozási termékek, utóbbi a bútorgyártás árváltozását képviseli. A meghatározó súlyú ágazatokat mérsékelt havi ármozgások jellemezték. 12 hónap árváltozását tekintve a belföldi értékesítések árszínvonala 7,6%-kal emelkedett. Valamennyi ágazatot növekvő árak jellemezték, mértéke 0,9-18,5% között változott. A legnagyobb árnövekedés a villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátásban, a legkisebb a gumi- és műanyag termékek gyártásában volt. Az energiaágazaton belül a 12 havi árnövekedés 8-21% között alakult, legerőteljesebben a gázgyártás és -elosztás (magába foglalva a szabad áras PB-gáz áralakulását is), legkisebb mértékben a víztermelés árai növekedtek. A belföldi értékesítések legnagyobb részét képviselő élelmiszer, ital és dohány gyártásában 6,4%-kal nőttek az árak 2002 decemberéhez viszonyítva, ezen belül az alágazati árindexek 92,5–122,7 között alakultak. Csökkentek az árak a növényi, állati olaj gyártása és húsfeldolgozás alágazatokban (98,8), a legmagasabb árnövekedést pedig a malomipari termékek, keményítő alágazat mutatta. Jelentősen, átlagosan 5,2%-kal emelkedtek a vegyipari árak is, ezen belül átlag feletti volt a vegyi anyagok és termékek árnövekedése (10%), ez utóbbi területen alágazati szinten 0,9–18,8% közötti 12 havi árnövekedés volt. A legnagyobb árváltozást a gyógyszergyártás, a legkisebbet a tisztítószer, testápolási cikk, továbbá a vegyi szál gyártás képviseli.
A forintban mért exportértékesítési árak december havi 0,1%-os mérséklődése 98,6–101,7 közötti árindexek révén alakult ki. Mindkét szélső érték vegyipari ágazat: előbbi a kőolaj-feldolgozási termékek, utóbbi a gumi- és műanyag termékek exportár-alakulását tükrözi. Az ipari kivitelt meghatározó gépipari export decemberi árszintje átlagosan 0,5%-kal maradt el a novemberitől.
Az ipari exportárak színvonala 5,2%-kal haladta meg a 2002. decemberi szintet. Valamennyi feldolgozóipari ágazatban növekedtek a forintban mért kiviteli árak, a 12 havi az áremelkedés mértéke 1,1-10,7% között szóródott. A kivitel 2/3-át reprezentáló gépipari ágazatokban átlagosan 3,7%-os árnövekedést regisztráltunk. A legkevésbé (1,1%) a villamos gép, műszer, a legerőteljesebben (8,3%) a gépi berendezések exportárai emelkedtek.
Az ipar belföldi értékesítése rendeltetés szerinti csoportjait az előző hónaphoz mérten decemberben 99,2–100,5 között kialakuló indexek jellemezték. A legnagyobb árnövekedés a továbbfelhasználásra termelő ágazatokban (0,5%) volt, míg az energiatermelő ágazatokban 0,8%-os áresés következett be. Decemberben 12 hónapos összehasonlításban valamennyi csoportban növekedtek az árak: 3,3–13,8% között. A két szélső érték a tartós fogyasztási cikkeket előállító, továbbá az összes energiatermelő ágazatcsoporthoz (energiahordozók bányászata, kőolaj-feldolgozás és villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás) tartozik. 2003 egészét tekintve az előző évhez képest legkevésbé a beruházási javak árai nőttek (2,7%), a legmagasabb árnövekedés az energiatermelő ágazatokban alakult ki (9,3%).