Az S&P Global Commodity Insights szerint az Egyesült Államok előrejelzése szerint a kukorica hozama rekordszintre, 183,1 bushels/hektárra ugrott augusztusban, szemben az egy évvel korábbi 177,3 bushels/hektárral. A megnövekedett hozamok kínálati bőséget teremtettek, és az amerikai kukorica ára 179,72 dollár/tonnára süllyedt, ami 2020 szeptembere óta a legalacsonyabb ár. A brazil kukorica ára is az elmúlt évek legalacsonyabb szintjére esett, 194,67 dollár/tonna.
Az Egyesült Államok és Brazília uralja a globális kukoricatermelést, és a 2023–24-es gazdasági évben (szeptember-augusztus) több mint 107 millió tonnával járult hozzá a globális 201 millió tonnához.
Kína a világ legnagyobb kukoricaimportőre, de a gyenge belső kereslet lenyomja a kukorica árát. A kínai import az előrejelzések szerint a 2024–2025-ös gazdasági évben 23 millió tonna szinten marad.
A nagy változás Kína számára a Brazíliából származó behozatal meredek csökkenése és ennek megfelelő növekedés az USA-ból. Kína a 2024–2025-ös gazdasági évben várhatóan 67,6 százalékkal fogja növelni az Egyesült Államokból származó kukoricaimportját, miközben 48,8 százalékkal csökkenti Brazíliából származó behozatalát. Ez az előrejelzések szerint részben az amerikai és a brazil kukorica közötti árkülönbség miatt történik. Hosszabb távon az előrejelzések szerint Kína a brazil kukoricát részesíti majd ismét előnyben. Brazília várhatóan mérsékelni tudja a Kínával folytatott kereskedelem visszaesésének hatását az etanol iránti megnövekedett belföldi kukoricakereslet révén, amelynek felhasználása az előrejelzések szerint 19 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit.