Az Auchan, a 4 kontinens 12 országában jelen lévő francia áruházlánc mintegy 9,5 milliárd forintot invesztált a bevásárlóközpont építésébe és a hozzá kapcsolódó infrastrukturális fejlesztésekbe. Magyarországon az Auchan évente 25-30 milliárd forintot fektet be. Mint mindegyik hazai fejlesztésénél, az Auchan az óbudai bevásárlóközpont tervezését és építését is magyar vállalkozókra bízta; a munkálatok rekord gyorsasággal folytak. Az alig több mint három hónapja megkezdett építkezés átlagosan 700-800 főnek biztosított munkát. A hipermarket és hozzá tartozó butikok összesen mintegy 600 új munkahelyet teremtenek.
Mint minden korábbi helyszínen, az együttműködés itt is kifogástalan az önkormányzattal. Az Auchan a beruházás keretében felvállalta a Fővárosi Keretszabályozási tervben már évekkel ezelőtt e területre kijelölt egyes közutak fejlesztésének finanszírozását. Ez a közcélú beruházás Budapest lakosainak érdekeit és a környező utak tehermentesítését szolgálja. Az áruházi építkezés helyszínén található, a telek egy részét érintő környezetszennyeződés kármentesítését az Auchan a Közép-Dunavölgyi Környezetvédelmi Felügyelet határozatában rögzítetteknek megfelelően végezteti.
Az új áruház 10150 négyzetméteres eladóterén több mint 530 munkatárs közreműködésével mintegy ötvenezer különböző árucikket forgalmaz. Az áruválaszték kialakítását széleskörű és alapos piackutatás előzte meg. A gyors kiszolgálást és a vásárlók kényelmét többek között közel 50 pénztár, 770 férőhelyes parkoló és 19, különféle kiegészítő szolgáltatást és terméket forgalmazó üzlet segíti elő. A bevásárlóközpont tízhektáros területre épült, ahonnan első lépésben 30 000 m2 építési törmeléket kellett eltakarítani, s az építkezés befejezését követően a terület parkosítása és kialakítása az Auchantól megszokott igényességgel valósult meg.
Magyarországon az Auchan Csoport 1996 óta van jelen és első áruházát 1998-ban Budaörsön nyitotta meg. A terjeszkedés első fázisában a francia cég a fővárosra és vonzáskörzetére koncentrál, de közben vidéki terjeszkedését is megkezdte székesfehérvári (2001) és kecskeméti (2002) egységeivel. 2008-ra a társaság 17-20 egységből álló láncot kíván működtetni Magyarországon.