Az elmúlt három év tevékenységének értékelése valamint az elkövetkező időszak szövetségi stratégiájából kiemelendő, hogy a VOSZ a társadalmi gazdasági párbeszéd fórumain folyamatosan (Országos Érdekvédelmi Tanács, Gazdasági Szociális Tanács) vezető szerepet tölt be. Az évek alatt a munkaadói oldal állásfoglalásainak kialakításakor a VOSZ álláspontja mértékadó, a háromoldalú megállapodások (kormány, szakszervezetek, munkaadók) megkötésére kizárólag a szövetség egyetértésével kerülhetett sor és ez a jövőben is így marad. Erre alapot biztosít, hogy a VOSZ érdekkörébe tartozó vállalkozások száma meghaladja a 40 ezret, hozzájárulásuk aránya a nemzeti össztermékhez meghaladja a 66 százalékot. Az üzleti szféra aktív keresőinek fele az érdekkörébe tartozó vállalkozásoknál dolgozik, a munkahelyi szintű kollektív szerződések száma több száz.
A VOSZ stratégiája három éve alapvetően arra épül, hogy rászorítsa a kiszámítható vállalkozási környezet megteremtésére a kormányzati és önkormányzati testületeket. Ezért vesz részt minden társadalmi és szakmai konzultációkon. A VOSZ az infrastruktúra fejlesztése mellett kiemelt kérdésnek tartja a szakmunkásképzés, a képzés és oktatás korszerűsítését, a mai vállalkozási igényeknek megfelelően történő átalakítását.
Széchenyi-kártya
A KA-VOSZ Rt. egyik alapítójaként a VOSZ új szerepet is vállalt, azaz a hagyományos érdekképviselet mellett eredeti és úttörő szerepet vállalt azzal, hogy konkrét ügyben, alapító tulajdonosként kívánt és kíván segítséget nyújtani a hazai kis -és középvállalkozásoknak. Az elmúlt évek egyik legnagyobb eredménye, hogy a VOSZ kezdeményezésére kialakított Széchenyi Kártya (SZK) konstrukció ismertté és kedveltté vált, a kiadott hitelkártyák száma napjainkban meghaladja az 55 ezret, a kihelyezett hitel összege több mint 273 milliárd forint.
Tisztességes
A Széchenyi Kártya a tisztességes hazai kis-és középvállalkozó "személyi igazolványa", aki vállalkozik, fejleszt és hitelképes. Adót és járulékot fizet, s így részt vállal a közös terhek viseléséből. A kártya elősegíti a gazdasági integrációt városon és falun, erősíti a VOSZ tagságának összetartozását.
Az idei évi szakmai célok között szerepel, hogy "versenyképességi csomagunk" minél több eleme épüljön be az ország cselekvési programjába. Ennek aktualitása és tétje az új kormányprogram nyár eleji elkészülte és parlamenti vitája.
A VOSZ szakmai programja jogszabályokban ölt majd testet: kéri és elvárja, hogy a jogalkotási folyamatban a VOSZ szakértőinek és képviselőinek szerepe érdemi és meghatározó legyen. Támogatja a makroszintű és az ágazati párbeszédről szóló törvények mielőbbi parlament általi elfogadását.