Pongorné Csákvári Marianna, a GKM helyettes államtitkára megnyitójában szólt arról, hogy a logisztikai szolgáltatások gazdasági szerepe nő, az EU GDP-jének 10 százalékát, míg a magyar GDP 6 százalékát teszi ki. Ezért a logisztikusok tanácskozása, az új és időszerű feladatok megvitatása, a magyar-kínai kereskedelmi kapcsolatok rendszerébe történő "belehelyezése" rendkívül gyümölcsöző lehet.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium közleményée szerint a helyettes államtitkár rámutatott, hogy az NFT II mégtöbb teret és lehetőséget ad a logisztikának, melyet a GKM jelenleg is több pályázati lehetőség biztosításával támogat. Magyarország ehhez jó adottságokkal, fejlett és fejlődő infrastruktúrával rendelkezik.
Magyarország Kína számára az Európai Unió, és Kelet, illetve Délkelet Európa felé kapuként, áruelosztó, és termelő bázisként szolgálhat, amihez a magyar kormány minden lehetséges támogatást megad - mondta Huszty András, a magyar-kínai gazdasági kapcsolatok fejlesztéséért felelős kormánybiztos. Közölte: a magyar-kínai kereskedelmi kapcsolatok az elmúlt öt évben csaknem négyszeresére nőttek, tavaly elérték a 3,7 milliárd dollárt. Ennek 90 százalékát a kínai áruk importja tette ki, de mivel ezek 80 százalékát újraexportálták, a Magyarországon maradó áruk volumene nagyjából megegyezett a magyar áruk kínai kivitelével. Az áruk 80 százalékát mindkét irányban korszerű gépipari és autó alkatrészek alkotják.