A Műemlék kategóriában a Budai Vigadó – Hagyományok Háza első, a Gül baba türbéje pedig második helyezést értek el, utóbbi a Közcélú infrastruktúra és épület fejlesztés kategóriában az első helyet is elnyerte. Második helyezést értek el a Hotel kategóriában a nyíregyházi Hotel Pangea Ökocentrum, az Iroda kategóriában a Horizon Development által fejlesztett Promenade Gardens, az Atenor Váci Greens nevű komplexuma, a Fenntartható fejlesztés kategóriában pedig a Redwood Holding Ecodome irodaháza kapott elismerést. Utóbbi ingatlan a Magyar Építőipari Nívódíj Pályázaton a középület kategóriában Nívódíjat kapott.
Az 1951-ben alakult, több, mint 60 országban tevékenykedő Nemzetközi Ingatlanszövetség, a párizsi székhelyű FIABCI minden évben megrendezi a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot (FIABCI World Prix d'Excellence), amit ingatlanos Oscar-díjnak is neveznek. Célja a legsikeresebb ingatlanfejlesztések kiválasztása és elismerése. A 28 évvel ezelőtt útjára indított FIABCI World Prix d’Excellence a világ legrangosabb ingatlanfejlesztési pályázata, amelynek történetében eddig öt kontinens 37 országának ingatlanfejlesztői szerepeltek eredményesen. A nemzetközi zsűriben idén 31 ország 63 tekintélyes szakembere vett részt, képviselve az ingatlanfejlesztési szakma egy-egy speciális ágazatát.
A bírálat főbb szempontjai: az ingatlanfejlesztés koncepciója és eredménye, építészeti és városépítészeti színvonala, a kivitelezés minősége és a megvalósítás időtartama. Emellett értékelik az értékesítés és bérbeadás eredményességét, valamint a környezetvédelmi szempontokat és az ingatlanfejlesztés társadalmi hasznosságát.
A pályázat jelentőségét felismerve először Brazília és Malajzia, majd Magyarország is meghirdette saját nemzeti ingatlanfejlesztési nívódíj pályázatát azzal a céllal, hogy a nyertesek képviseljék országukat a FIABCI World Prix d’Excellence pályázaton. Ma már több, mint 20 ország rendezi saját nemzeti pályázatát hasonló megfontolásból.