Okostelefonnal nyomon követhető valós idejű monitorozás
A már kapható készülék abban különbözik az ujjbegyes vércukorméréstől, hogy a CGMS valós idejű információt nyújt a cukorszint-változás sebességéről és irányáról. Ezzel ellentétben a hagyományos vércukormérő csak egy rövid „pillanatképet" ad a cukorszintről, így a vércukorszint-változások tendenciái és mintái is sokkal nehezebben elemezhetők. A CareSens Air eszközt használó beteg ugyanakkor a nap 24 órájában folyamatosan visszajelzést kap arról, hogy az étrend, a testmozgás és az alkalmazott diabétesz gyógyszerek, vagy az inzulin milyen hatással van a cukoranyagcseréjére. Ezt segíti elő az eszközbe épített „riasztó" funkció is: a személyes cukorszint határértékeinek megadásával különböző – nagyon alacsony, alacsony, magas és gyorsan változó – értékekre vonatkozó jelzésekkel teszi lehetővé, hogy a beteg személyre szabottan és időben kezelje vércukor-ingadozásait.
Az így kapott részletes, grafikonokkal szemléltetett adatoknak köszönhetően a páciens és a kezelőorvosa is teljes képet kaphat a beteg szervezetének cukorháztartásáról. A bőrre helyezett kompakt szenzor segítségével kiderülhet, hogy mi okozza a vércukorszint kiugró változásait, illetve a beteg saját határértékeinek és a vércukorszintet befolyásoló események rögzítésével még egyszerűbben kimutatható, hogy mit szükséges változtatni az alkalmazott terápiában.
Kiknek javasolt a folyamatos cukormonitorozás?
A tudomány mai állása szerint ugyan a cukorbetegség nem gyógyítható, de a megfelelő terápia alkalmazásával a vércukorszint hatékonyan kordában tartható, és a súlyos szövődmények is elkerülhetők. Ehhez azonban kulcsfontosságú a cukorgörbék állandó figyelemmel kísérése, és különösképp az ingadozások kiszűrése, elkerülése.