Bírósági ítélet ma
Ma részben eldőlhet, hogy megvalósulhat-e jelenlegi formájában az M0-ás új északi Duna-hídja: a javában épülő átkelőről most tárgyal a Fővárosi Bíróság. Feltételezve, hogy az híd megvalósítását akadályozó perekben a várható verdiktek egyike sem akasztja meg alapjaiban a beruházást, s a körgyűrű építése a jelenlegi ütemezés szerint haladhat, bő másfél év múlva egy óra alatt körbe lehet autózni Budapestet az M1-estől Budakalászig tartó, mintegy száz kilométeres szakaszon. A körgyűrű és az átkelő ugyanakkor még többször "áll" bíróság elé. Budapest pedig nem szabadul az átmenő forgalom szennyétől, zajától, veszélyeitől - írja a Népszabadság.
Ingatlan árak Pest környékén
A divatos agglomerációs településeken az árak magasra emelkedtek, míg a kevésbé népszerű helyeken egy fővárosi 3 szobás lakás árából egy korrekt családi házhoz is hozzá lehet jutni- derül ki a Napi Gazdaságból.
Az utóbbi időszakban egyre népszerűbbé vált Dunakeszi, egyebek mellett a jó közlekedés, a fővároshoz való közelség, s nem mellesleg a kedvező árak miatt. Gödöllőn főként azok az ingatlanok a keresettek, amelyektől tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető Budapest.
Jönnek az oroszok
Erősödik az orosz tőke külföldi térhódítása, egyes megfigyelők éppen ebből a szempontból elemzik a luxemburgi Arcelor oroszországi cégfelvásárlását is. Igaz, a fő motívum ott az acélipar konszolidációja, az érintett Szeversztal tulajdonosa, Alekszej Mordasov azonban a részvénycsere során 32,2 százalékhoz jut az Arcelorban. Az Arcelor ezzel a lépéssel akarja elejét venni, hogy az indiai Mittal felvásárolja. A világ legnagyobb acélgyártója persze már jelezte, válaszul ő is vesz egy orosz acélgyártót, a magnyitogorszki gyár a fő esélyes - olvasható a Világgazdaságban.
Kényszerhelyzetben több mint száz fürdő
Legkevesebb ötvenmilliárd forintba kerül a hazai fürdők EU-konformmá tétele, a fertőzésveszélyt csökkentő vízforgató berendezések beépítése. A folyamat a vége felé tart, de még mindig több száz fürdőt kell átalakítani. Ahol nincs pénz erre, ott az idei lesz az utolsó strandszezon - állítja a Magyar Hírlap.
Az 1013 hazai strandból és fürdőből több mint száz, zömmel kistelepüléseken lévő fürdő medencéjét kell felújítani. A cikkből kiderül: egy-egy medence átépítése ötven-száz millió forintba kerül, a nem vízforgatós gyógymedencék korszerűsítése pedig harminc-hatvan milliót emészthet fel