Hogyan tegyenek lehetővé megfelelő karrierlehetőséget ambiciózus kollegáik részére akkor, amikor a szervezeti piramisok "laposodnak", azaz a céges hierarchiák egyre kevesebb szinttel működnek, s így az előrelépés lehetősége is korlátozott? - kérdést igyekeztek megválaszolni egy január végi konferencia előadói. A kétnapos humánerőforrás- és karriermenedzserek konferencián olyan cégek képviseltették magukat, mint a Nokia, a General Electric, a Michelin, a Borsodi Sörgyár, a T-Mobile, az MKB vagy a Vodafone, s a felszólalók válaszaiból kitetszett, számos nemzetközi cég ezt a problémát úgy igyekszik megoldani, hogy munkavállalóitól nagyfokú mobilitást vár el, és különböző országokban és helyszíneken biztosítja munkatársainak az előrelépést, az új, ösztönző munkakörülményeket. Erre azonban nem minden vállalkozásnak van lehetősége, és a mobilitás a munkavállaló oldaláról is számos problémába ütközhet.
A másik jelentős kérdéskör a teljesítménymérés. Elhangzott: az egyéni képességek, kompetenciák, motivációk pontos feltérképezése kritikus fontosságú az egyéni karrierutak kidolgozásához. Az ezzel kapcsolatos problémákról már több fórumon szó esett, a lényeg, hogy a szervezetnek karrierlehetőségeket kell biztosítania, de az egyének felelőssége a kezdeményezés, aspirációik kommunikálása s hogy reális elvárásokon alapuló karriereken gondolkodjanak.
A konferencián számos más, karriert érintő kérdésről esett szó, mint a "kiégés" problematikája, a frusztráció, vagy az egyéni képességek és elvárások ellentmondásának kezelése.