A Budapesti Értéktőzsde 2006. október 13-án írt alá hosszú távú bérleti szerződést az ingatlanra, ahol 2007. március 15-e után kezdi majd meg üzleti tevékenységét. A patinás, Ray Rezső által tervezett épület a következő hónapokban komoly belső felújításon és átalakításon megy keresztül, hogy mindenben megfeleljen a BÉT által támasztott magas műszaki követelményeknek.
A Herzog Mór Lipót nevét viselő villa adott otthont az egyik legnagyobb magyarországi magánkézben lévő műgyűjteménynek. A fénykorában több mint 3000 darabból álló kollekció számos darabját ma a Szépművészeti Múzeumban őrzik. A jövőben Tőzsde Palota néven működő intézmény minden bizonnyal méltó utóda lesz a korábban a Szabadság téren, majd a Vörösmarty téren működő székházaknak.
Az ügyletet hosszas és alapos előkészítő munka előzte meg. A CB Richard Ellis nemzetközi ingatlan-tanácsadó által tető alá hozott tranzakcióban a Budapesti Értéktőzsdét a GVA Hungary reprezentálta, a tulajdonosi kör képviselője - egyben az épület fejlesztője - pedig a nemzetközi ingatlan-tanácsadó A1 Csoport.