A járvány okozta bérnövekedés növelte a reáljövedelmeket. Ezzel párhuzamosan azonban a lakásárak is megugrottak. Az árak felfelé ívelése a lakások korlátozott kínálatát jelenti, a lakásépítések 55 százalékkal zuhantak 2006-hoz képest. Ezek a széles körű gazdasági mozgások megnehezítették az előrejutást, még versenyképes fizetés mellett is.
Az amerikai álom 4,4 millió dollárba kerül
Az amerikai álom összköltsége nem kis összeg, – 4,4 millió dollár – amely meghaladja mind a férfiak (3,3 millió dollár), mind a nők (2,4 millió dollár) élethosszig tartó fizetési átlagát (2,4 millió dollár).
Összességében a legnagyobb költséget a kényelmes nyugdíj kifizetése jelenti. Itt 1,6 millió dollár megtakarításra van szükség, 4 százalékos éves felhasználást és átlagosan évi 2,5 százalékos inflációt feltételezve a 20 évre szóló nyugdíjhoz. A magánnyugdíjrendszerek hanyatlása nagy szerepet játszott abban, hogy az idős évek pénzügyi biztonsága a korábbi generációkhoz képest nehezebbé vált.
Nem meglepő módon az otthon birtoklás a második legnagyobb kiadás, egy családi ház esetében 930 000 dollár. Tekintettel a lakásárak emelkedő költségeire, az amerikai háztartások 77 százaléka nem engedheti meg magának egy átlagos árú lakást 2024-ben.
Mivel Amerikában a termékenységi ráta történelmi mélypontra süllyedt, két gyermek felnevelése és egyetemre küldése összesen 832 000 dollárba kerülne. Ma az 50 év alatti amerikaiak 36 százaléka, akiknek nincs gyerekük, a megfizethetőségi aggodalmakat említik a gyermekvállalás fő akadályaként. Sőt, az átlagos főiskolai tandíj 1963 óta figyelemreméltóan 748 százalékkal nőtt.