2003. januártól március végéig a legmagasabb szobafoglaltságot a budapesti ötcsillagos (43%) és a vidéki négy-, illetve ötcsillagos szállodák (51%) érték el. A háromcsillagos kategóriában az átlagos szoba- foglaltság nem érte el a 37%-ot.
A budapesti ötcsillagos házak kiemelkedően magas bruttó átlagárát – 26 ezer forint – a négy- és háromcsillagos szállodáknak nem sikerült megközelíteniük. Az átlagár márciusban az előző hónaphoz képest a legmagasabb kategóriájú házakban kismértékben növekedett.
Január–márciusban az egy kiadható szobára jutó bruttó szobaárbevétel (REVPAR) mutatója a budapesti ötcsillagos házak esetén meghaladta a 11 ezer forintot, a vidéki négy-ötcsillagos házakban az 5,6 ezer forintot. A budapesti négycsillagos házak REVPAR-mutatója 4,5 ezer forint volt átlagosan a vizsgált három hónapban. A háromcsillagos szállodákban márciusban az egy kiadható szobára jutó szobaárbevétel kissé emelkedett, és január– márciusban 2,3–2,6 ezer forint között alakult.
Márciusban a bruttó szobaárbevétel – a vidéki háromcsillagos házak kivételével – jelentős mértékben visszaesett 2002. azonos időszakához képest.
Január–márciusban a vendégéjszakák száma minden kategóriában visszesett az előző év azonos időszakához képest. A vendégéjszakák visszaesése a budapesti szállodákban 10–12%-os, a vidéki szállodákban 4–5%-os volt.
A Szállodai mutatószámok 2002. október–decemberben 57–72 szálloda önkéntes részvételével, 2003. januártól a kötelezően bevont szállodák (az öt- és négycsillagos szállodák teljes körűen, a háromcsillagos szállodák közül a legmagasabb szállásdíjbevételt elért szállodák) tárgyhót követő második munkanapig elektronikus úton beküldött adatai alapján készültek.