A munkába történő visszatérést segítő speciális, tranzit foglalkoztatók létrehozása, a rendszeres szociális segélyben részesülők gyakoribb álláskeresési kötelezettsége, több bedolgozói, részmunkaidős álláshely kialakítása, a szociális és foglalkoztatási törvény összehangolása - egyebek között ezeket a javaslatokat fogalmazták meg munkaügyi és szociális szakemberek egy nemrégiben lezárult célvizsgálat nyomán, olvasható az Állami Foglalkoztatási Szolgálat honlapján.
A felmérés áttekintette a foglalkoztatáspolitikai és szociálpolitikai intézkedések összehangolásának eredményességét, a segélyezettek elhelyezkedését segítő munkaügyi szervezetek, önkormányzatok és szociális intézmények együttműködését, valamint azt is, hogy ezen intézmények hogyan ösztönzik az érintetteket a munkavállalásra.
A rendszeres szociális segélyezettek beilleszkedési programja címen a kutatás idén tovább folytatódott azzal a céllal, hogy egy módszertani útmutatót állítsanak össze az érintettekkel foglalkozó családsegítők számára. A kézikönyv elsősorban a hátrányos helyzetű, tartósan munka-nélküli csoportra fókuszál, iránymutatást igyekszik adni a velük való speciális foglalkozások lehetőségeire. Pedig szakértők szerint fontos lenne, hogy az állami politikák irányt találjanak a gazdaságot húzó, a cégek letelepedését támogató, képzett, dolgozó rétegekhez is.