Csehország és Magyarország a 10 milliós népességszámával arányaiban nagyobb részesedést élvez a rangsorban, annak ellenére, hogy sokkal kisebbek, mint Lengyelország (38 millió lakos) és Ukrajna (46 millió lakos). A legnagyobb közép- és kelet- európai cégek 19 országban vannak jelen a régióban. A cégeket az egyéni vállalatok és a csoportcég 2006-os pénzügyi adataik szerint rangsorolták.
A növekedés a kiskereskedelmi jelzálogkölcsönnek tudható majd be, mivel a hitelpiaci penetráció még mindig jelentősen alacsonyabb Közép-Európában, mint Nyugat-Európában.
A hasznok további csökkenése, a díjbevételek növekedésére helyezett megnövelt hangsúly és a fokozott költséghatékonyság szintén várható jelenségek.
A tavalyi évben az általános piaci trendek kedveztek a régió legnagyobb vállalatainak. A Régiós 500 együttes bevétele megközelítette az 500 milliárd eurót, ez kb. 19 százalékkal magasabb, mint a tavalyi évben. Azonban a dinamikus bevétel-növekedés nem hozott növekedést a jövedelmezőségben. A nettó nyereség az 500 legnagyobb vállalat esetében csupán 6 százalékkal nőtt 2006-ban, ez eltörpül a 2005-ös 20 százalékos növekedéshez viszonyítva.
Energetikai cégek
Az 500 rangsorolt cég közül 157 energetikával foglalkozó vállalat, köztük a PKN Orlen és a MOL a listavezető. A legnagyobb árbevételű 100 között 44 cég képviseli az energiaszektort, 30 foglalkozik olaj vagy gáz feldolgozással és elosztással. 2006-ban az energiavállalatok bevételei tették ki a Régiós 500 cég összes bevételének 40 százalékát. Ez az arány ilyen magas maradhat, ha a piaci trendek és árak (különösen a nyersolaj árak) maradnak a jelenlegi szinten, és a szektor konszolidációs folyamatai folytatódnak.#page#
A teljes vagyon tekintetében az OTP Bank lett Közép-Európa legnagyobb bankja. Ez részben azzal a ténnyel magyarázható, hogy az OTP az egyetlen közép-európai bankcsoport, így az eredményeibe beleszámítanak a leányvállalatokéi is; ezen felül az OTP 2006-ban számos felvásárlást hajtott végre, amely szintén sokat lendített a számokon.