Kegyelmi idő szeptemberig?

Antal László szerint a magabiztos kormányban egyelőre bíznak a befektetők, elhibázottnak tartják a Kiáltványt a kkv-k képviseletei, egyelőre luxus a negyedik pillér.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kegyelmi idő szeptemberig

A gazdaság állapotáról - az elmúlt évtizedek egyik meghatározó gazdasági teoretikusaként - többnyire vészjósló forgatókönyveket felvázoló Antal László most meglepő módon viszonylagos derűlátással beszél, már amennyire ez egy modern Kasszandrától elvárható. A közgazdász a Népszabadságban megjelent helyzetértékelése szerint a nemzetközi tőke még ad némi türelmi időt, hiszen egy magabiztos kormány lépett hatalomra, amelynek ráadásul nem az az első gondja, hogy újrarendezze a közigazgatásban a hatalmi viszonyokat. A mindent megbénító ellenzéki magatartás kontraproduktívnak bizonyult, és feltehetően az ellenzék is újragondolja módszereit.

Kiáltvány: elhibázott időzítés

A megfogalmazott célokkal többnyire egyetértünk, ám az időzítéssel nem - állítják azok az érdekképviseletek, amelyek nem írták alá a "kiáltványt". Ebben a magyar gazdaság nevében tizenhat érdekképviselet, kamara, munkaadói szervezet összegezte, mit szükséges tenni az ország jövője érdekében, és széles gazdasági-társadalmi összefogásra hívtak fel. Az MGYOSZ tudatta: azért hiányzik az aláírók közül, mert a hasonló tárgyalásoknak az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) vagy a Gazdasági és Szociális Tanácsban van a helye. Négy - főként a kis- és középvállalkozásokat képviselő - szervezet egyeztetve döntött arról, utólag sem csatlakozik a kiáltványhoz. Úgy gondoljuk - mondták a Világgazdaságnak a "kimaradtak" -, hogy a kormányprogram megvitatásának az OÉT a legalkalmasabb fóruma, 16 év óta kifejezetten ezzel a céllal működik.

Borotvaélen az élelmiszerkereskedők

A kisboltok egy részének bezárása Magyarországon csak lassan megy végbe, természetesen azok számára, akik tönkremennek ez csekély vigasz. Tömeges csődről azonban aligha beszélhetünk - mondta Vámos György a Népszavának. Az 1990-es évek elején mintegy 100 ezer kiskereskedelmi értékesítóhely működött Magyarországon, és ez növekedett meg - a KSH szerint - 2005. utolsó napjáig 166.741-re. Az élelmiszert és vegyiárucikket árusító boltok száma 2002. december 31.-én 51330 volt, ami az elmúlt esztendő utolsó napjáig 48622-re csökkent, vagyis három év alatt mintegy 10 százalékos volt a boltbezárások száma.

Egyelőre a gazdagok luxusa a negyedik pillér

Mindössze öt banknál nyitható az év elején indított, a negyedik pillérként is emlegetett nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ). A pénzintézetek körében a minimális jutalék miatt nem egyértelmű a lelkesedés.- írja mai számában a Magyar Hírlap.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo