Az eseményen Leonyid Rejman, orosz informatikai és hírközlési miniszter kiemelte a kétoldalú kereskedelem kedvező alakulását, mivel a statisztikai adatok szerint 2006-ban közel 33 százalékkal bővült a két ország kereskedelmi forgalma, amelynek értéke így meghaladta a nyolcmilliárd dollárt. "Meggyőződésem, hogy ez a trend 2007-ben is folytatódik, és a kétoldalú kereskedelem értéke az idén túllépi a 10 milliárd dollárt" - jelentette ki Leonyid Rejman.
Az ülésen elhangzottak szerint a Magyarországra irányuló orosz export 24,5 százalékkal 6,2 milliárd dollárra, míg az import értéke 69,6 százalékkal, 1,9 milliárd dollárra nőtt. Mivel a teljes orosz export több mint 80 százalékát két nyersanyag - az olaj (45%) és a földgáz (37%) - teszi ki, ezért az orosz fél üdvözölte a nem nyersanyag-jellegű export, azon belül is a gépipari eladások bővülését. A Magyarországra exportált gépek mintegy kétharmadát egyébként a Paksi Atomerőmű használja.
Az energia- illetve az olaj- és gázszektorban folytatott kétoldalú együttműködés növekedési dinamikája is kedvező, ezért mindkét fél kölcsönösen megerősítette érdekeltségét az orosz földgáz magyarországi exportja, valamint a közös beruházási projektek iránt. A bizottság ezzel kapcsolatban megállapította, hogy tovább nőttek az olaj- és gázipari beruházások, különösen a MOL hajtott végre jelentős beruházásokat Oroszországban, ahol további fejlesztéseket is tervez. A magyar fogyasztók növekvő földgázkeresletének kielégítése érdekében a MOL a jövőben növelni kívánja az orosz féltől vásárolt gáz mennyiségét. (Magyarországon a gabonaexport nőtt jelentősen az utóbbi időben)
Nemcsak nyersanyaggal kereskedünkAz együttműködés más területeken, így például a közlekedési beruházások terén is tovább folytatódik. Ezzel kapcsolatban Leonyid Rejman jó példaként említette a budapesti metró második vonalának 2007. augusztus 20-án sikeresen lezárult rekonstrukcióját, amelyben az orosz Ingeokom is közreműködött.
Az orosz-magyar nanotechnológiai együttműködés részeként 2007. július 18-án hivatalosan is megalakult Miskolcon a Nanovo Kft. nevet viselő vegyesvállalat. Az új cég feladatai közé tartozik a nanotechnológiai tevékenységek összehangolása és a legígéretesebb projektek kiválasztása. Első lépésként a felek nanotechnológiai és anyagkutatási laboratóriumot nyitottak szeptemberben Miskolcon. A létesítmény modern eszközeinek egy részét Oroszországban gyártották.
A magyar-orosz gazdasági kapcsolatok a jelentős pénzügyi forrásokkal és gazdasági potenciállal rendelkező régiók esetén növekednek a leggyorsabb ütemben. Közéjük tartozik Moszkva, és Moszkvai terület, Szentpétervár és a Leningrádi terület, Tatárföld, az Uljanovszki terület, a Szverdlovszki terület, a Vologdai terület és a Sztavropoli terület. A magyar külkereskedelem kedvező adatokat mutatott az elmúlt időszakban, hiszen a külkereskedelmi termékforgalom hiánya 2006-ban 2,134 milliárd euró volt, szemben az egy évvel korábbi 2,904 milliárd euróval.
Az ülést követően aláírták a Magyar-Orosz Gazdasági Együttműködési Kormányközi Bizottság harmadik közös jegyzőkönyvét. Leonyid Rejman biztosította a magyar felet, hogy Oroszország a befektetési klíma javításával, valamint a két ország régiói és vállalatai közötti közvetlen kapcsolatteremtés ösztönzésével kíván kedvező feltételeket teremteni a magyar partnerek számára az orosz piacon.