Magyarországra másképp is lehet vonzani a befektetéseket, mint ahogy azt korábban gondolhattuk. Nemcsak alulról fölfelé, a gyártótevékenységek meghonosításától kis lépésekben haladva juthatunk el a hozzáadott munkára épülő beruházásokig, hanem fordítva is – így foglalható össze a sajtótájékoztatón elhangzottak vezérgondolata. Ahogy az Ericsson vagy a General Electric példái is igazolják, nemzetközi befektetők számára hazánkban vonzó lehet a jó minőségű, nem túlságosan drága kutatás-fejlesztés lehetősége, mely később előmozdíthatja az ezt kiszolgáló gyártótevékenységek beáramlását akár a környező országokba is.
A kutatási, innovációs munkába tett befektetések ösztönzésében a hagyományos gazdaságpolitikai, szabályozási lépések mellett döntő szerepe lehet annak, hogy az egyetemek milyen nyitottsággal rendelkeznek a piac felé. Az Ericsson Kutatóközpont és a Budapesti Műszaki Egyetem közös munkája nem csak egy-egy műhely eseti együttműködésében, hanem hosszú távú kapcsolatban nyilvánul meg, több mint száz posztgraduális képzésen résztvevő hallgató bekacsolódásával. A gazdasági és közlekedési miniszter szerint a két intézmény kapcsolata a legjobb példa arra az integrációra, melynek ösztönzésére kormányzati szinten is megszületett a szándék.
Tőkebefektetések terén hazánkban kedvező változások várhatók az év második felében – szögezte le Csillag István. - Véleménye szerint a szektorban nemzetközi szinten uralkodó recessziós hangulat jelentősen enyhülni fog. Remélhetőleg ezzel párhuzamosan a közel-keleti háború is véget ér akkorra, így a politikai kockázatok is csökkennek. Már a háború előtt is megfigyelhető volt egy elmozdulás a technológiai ágazatban a költségcsökkentés és a kutatás-fejlesztési befektetésekbe, a közelgő EU-bővítéssel pedig ezekhez vonzó helyszínekké fog válni régiónk. A térség országaihoz képest hazánkban lassult a tőkebeáramlás a választásokkal járó politikailag bizonytalan időszak következtében, de e tekintetben már tapasztalhattunk némi változást.
Hozza, és nem viszi a tőkét az Ericsson
Hazánk kutatás-fejlesztési központ is lehet – ez a legfőbb üzenete Csillag István gazdasági és közlekedési miniszternek az Ericsson budai székházában tett látogatásának. A külföldi tőkebevonás tapasztalatairól folytatott tárgyalást követő sajtótájékoztatón a tárcavezető a svéd távközlési cég működését értékelve a kutató-fejlesztő ágazat hazai fellendítését célzó iparpolitika fontosságát hangsúlyozta.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből
Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát
Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek
Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.

Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
Nem hisszük el, hogy igaz.

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.