Nem használhatják ki a képességeiket
A gyengébb nem problémája nemcsak az, hogy karrieresélyeik még mindig korlátozottak, hanem hogy a vállalati menedzsmentek nem kezelik a női munkatársak teljesítményét annak valós értékén, és nem ismerik fel a bennük rejlő lehetőségeket. Sokszor túlzottan is szociális, társadalmi indokoktól vezérelve segítik a nők elhelyezkedését az erre hivatott szervezetek és szakértők, de ez nem segít eljutni a valós megoldáshoz.
Az például, hogy a nőket bátorítják a tradícionálisan férfi munkák végzésére, például a mérnöki vagy IT területen, nem számolja fel a fizetési egyenlőtlenséget. Végezzenek bármilyen típusú munkát, a gyengébb nem tagjai alulfizetettek a másik nemhez tartozó kollégáikhoz képest.
Több plusz jár a férfiaknak
Az egyenlőtlen fizetés a Hay Group kutató cég vizsgálata szerint a cégekre általánosan jellemző, objektivitást nélkülöző juttatási politika miatt létezhet még ma is. A kulturális normákban még nincs benne, hogy a férfiak és nők azonos szerepet játszhatnak, és egyformán értékelhetőek a munkahelyeken. Még ott is, ahol az egyenlő fizetés elvét szabályozás szintén bevezették, gyakran értékelik máshogy a két nem teljesítményét, és kapnak ezáltal az erősebb nem tagjai összességében magasabb fizetést, például több jutalom vagy béren kívüli juttatás odaítélésével.
A kutatók szerint a jövőben az ideális az lenne, ha még jobban a valós teljesítményhez, felelősséghez és munkakörhöz kell igazítanák az alkalmazottak fizetését, és mindenfajta karrierlehetőséget nyitva hagynának mindkét nem képviselői számára. A HR munkatársaknak kell figyelmet fordítani arra, hogy a vezetők attitűdje változzon, és valós értékükön kezeljék a nők munkáját, és megadják az annak megfelelő fizetést, írja az Online Recruitment.