Hogyan csökkentsük telefonköltségeinket?

Az üzleti élet egyes szektoraiban - legyen szó akár azok multinacionális, vagy kis-, és középvállalatról - egyértelmű az a tendencia, hogy a munkatársak egyre többen és egyre több időt töltenek a cég irodáján vagy telephelyén kívül.

A mobiltelefon és a fixvonalas kommunikáció nem véletlenül slágertéma ma Magyarországon.

Az irodából indított telefonhívás elsősorban a vonalas készülékekről történik, de a munkatársak egymás között - hála a mobilszolgáltatók között folyó egyre erősebb versenynek, a nulla forintos percdíj felé konvergáló áraknak - céges mobillal kommunikálnak. A szervezés és a telefonhasználati szokások meghatározása azonban nem mindig sikerül a leghatékonyabbra, annak ellenére, hogy a munkamenet megkönnyítésének számos új módja van.

"Ha egy ügyfél a vonalas telefonon keresi üzleti partnerét, az illető pedig házon kívül van, akkor két eset van: vagy más veszi fel a telefont, vagy a munkatárs előrelátóan mobiljára irányította át a hívásokat." - illusztrálja a helyzetet az Alcatel munkatársa, Karsay Gábor. "Azonban sokkal kényelmesebb és hatékonyabb megoldás, ha például egy olyan alközponttal rendelkezünk, amely képes a bejövő hívásokat egyszerre a vonalas készülékre és a mobiltelefonra is elküldeni. Ekkor a mobilunkról - egy kis alkalmazás segítségével - elérhetjük is a cég telefonközpontját, új hívást kezdeményezhetünk rajta keresztül, konferenciahívást indíthatunk, vagy válogathatunk a bejövő hívások között." - magyarázza a Piac és Profit Online kérdésére Karsai.

Használati utasítás

"Minden beszerzés és informatikai fejlesztés azonban könnyen megbukhat, ha nem sikerül kollégáinkat rábírni az eszközök helyes használatára." - hívja fel a figyelmet az Alcatel munkatársa. "Például hiába épített ki a cég egy GSM-adaptert, amelyen keresztül például mobilhívásokat kellett bonyolítani, a cég munkatársai rendszeresen elfelejtették az adapter használatához szükséges előhívó kódot beütni telefonjukba - így a költségcsökkentés természetesen nem működött." - említ egy példát Karsay.

A legújabb wi-fi-képes mobiltelefonok már lehetővé teszik, hogy a céghez beérve a helyi, drótnélküli (wlan) hálózatot használjuk, így telefonunkkal költségek nélkül beszélhetünk hálózatunkon belül, ha pedig külső hívásra van szükségünk, a központon keresztül beszélhetünk. Ebben az esetben a helyszínek gondos kiválasztásra kell figyelni, hiszen felesleges egy olyan kolléga szobájára is kiterjeszteni az ilyen típusú hálózatot, aki munkája idejét végig az irodájában tölti. Más szavakkal, azokra a helyszínekre érdemes összpontosítani, ahol tényleg szükség van a helyi hálózatra.

Mindebből az következik, hogy akár egy költözés esetén, rendkívül gondosan kell kiválasztani az eszközöket és használóikat, hiszen a nem megfelelő szervezéssel nemhogy költségcsökkentést és hatékonyságnövelést nem érünk el, de könnyen kihasználatlanok lesznek drága eszközeink és (feleslegesen) növeljük telekommunikációra fordított kiadásainkat.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo