Az ünnepélyes aláírást követően a francia és magyar képviselők együttesen Sepsiszentgyörgyre utaztak, ahol február 27-én létrehozták a hármas együttműködés Konzultatív Tanácsát, amelynek elnöki tisztét a legelső alkalommal Veszprém Megye Közgyűlésének elnöke, Kuti Csaba töltötte be, mint a hármas együttműködés kezdeményezője.
A három megye viszonylatában a partneri együttműködés megjelölt területei: a gyermekvédelem, az idegenforgalom, a környezetvédelem, a kultúra, az ifjúsági csereprogram, valamint a gazdasági élet területe.
A háromoldalú megállapodás aláírásának évében, 2004. november 18-án Angers-ban a felek képviselői megállapodtak abban, hogy egymás intézményhálózatának kölcsönös megismerését követően a gyermekvédelem területén kölcsönösen a szaktudás és a tapasztalatok átadásában, valamint a szakképzésben próbálnak meg együttműködni.
Nagyon fontos Veszprém megye és Main-et- Loire megye együttműködése az oktatás területén is, hiszen az évek során majdnem kétszáz diáknak volt és van lehetősége Main-et- Loire megye valamelyik oktatási intézményében tanulmányokat folytatni. Az ösztöndíj-alapot a Main-et Loire megye önkormányzata biztosítja, ez évente kb. 30 millió forintnak megfelelő összeg, a kiutazás feltételeit a Veszprém megyei önkormányzat felügyeli. Az ösztöndíjra olyan diákok jelentkezhetnek, akik már nagyon jól beszélnek franciául, és itthon kamatoztatni tudják a kint elsajátított tudást. Ez azért is fontos, mert franciaországi tanulmányutak során lehetőség van gyakorlaton is részt venni, tehát nem csak elméleti tudást hozhatnak haza a fiatalok.
A 2005-ben Romániában megtartott megbeszélésen Kovászna megye indítványozta, hogy a másik két megye bevonásával szeretnének egy olyan kooperációt, amely során a kis- és középvállalkozók együttműködésére is sor kerülhet a székelyföldi önkormányzati beruházások esetében.
Az együttműködő partnerek évente konzultatív tanács keretében értékelik az előző évi eredményeket és meghatározzák az évi hármas együttműködés feladatait.