Erős a forint, és a héten még a szociális hozzájárulási adó (szocho) is elkerülhető: ez lehet a legjobb időzítés arra, hogy aki devizában szeretné fialtatni a megtakarítását, még megfelelő befektetést válasszon magának.
A bankok betéti ajánlatai, akárcsak a forint lekötéseknél, az euró- és dollárbetéteknél is visszafogottak, az ügyfelek devizájáért sem folyik nagy verseny. A Gránit Bank most rukkolt elő egy akcióval, amelynek keretében dollárbetétre akár évi 4 százalékos, euróra pedig 3 százalékos kamatot fizet az ügyfeleknek. Rövidebb időszakra is le lehet kötni a devizát a banknak, akkor valamivel alacsonyabbak a kamatok. A Bank of China és az Oberbank kínál még olyan eurós betéteket, amelyeknél 2 százalék fölötti kamat kapható, de a Bank of Chinánál a 2,5 százalékos csúcskamathoz legalább félmillió eurót (körülbelül 185 millió forint) kell ehhez lekötni. Dollárban a K&H-nak, a Bank of Chinának és a KDB Banknak vannak viszonylag vonzó, 3 százalék fölötti betéti ajánlatai.
Ha egy magyar befektető inkább valamelyik környező, már eurót használó országba akarja lekötni a pénzét, akkor hasonló kamatokkal találkozik a Bank360.hu összesítése szerint. A K&H-t is tulajdonló KBC szlovák leánya például 3 százalékos kamatot fizet most az euróbetétre egy évre, de több, magyar érdekeltséget is működtető csoport itteni leánybankja jóval szűkmarkúbb. Jellemző, hogy a befektetésekkel kombinált lekötött betétekre valamivel magasabb betétet adnak a szlovák bankok. Egy betétösszehasonlító oldal szerint Ausztriában is 3 százalék körül tetőznek az eurós betéti kamatok.