Gyenge a forint, örülnek a külföldi ingatlanbefektetők

● Az idei első félévben 10 százalékkal nőtt az eladásra kínálat magyar lakóingatlanok iránti külföldi érdeklődők száma, ami betudható a forint euróval szembeni gyengülésének is. A külföldi vevőjelöltek elsősorban a budapesti ingatlanok iránt érdeklődnek, a fővárosban csapódik le a kereslet több mint 50 százaléka.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A forint árfolyamváltozása miatt olcsóbbá váltak a magyarországi eladó ingatlanok a külföldiek számára, akiknek a megjelenése földrajzilag is jól körülhatárolható az országhatárokon belül - derül ki az ingatlan.com friss elemzéséből, amely azt mutatja meg, hogy az ország mely térségei iránt érdeklődnek leginkább a külföldi ingatlanvásárlók.

Jelentősen nőtt a külföldi érdeklődők száma

"Az év első felében több mint 77 ezer külföldi felhasználó érdeklődött az eladó magyarországi ingatlanok iránt, ami 10 százalékos emelkedésnek felel meg éves összevetésben" - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.
Hozzátette: az euró a forinttal szemben a régiós devizákhoz képest nagyobb mértékben drágult, ezért a térségben lévő országok, például a lengyel és cseh, ezen belül prágai és varsói ingatlanokkal szemben kedvezőbb helyzetbe kerültek a magyarországi ingatlanok. A szakértő szerint az elmúlt hat hónapban az eladó ingatlanokra érkező több mint 110 ezer külföldi érdeklődés ezeknek a tényezőknek tudható be.

Van, akiknek jól jön a gyenge forint (Fotó: Depositphotos)

Mely települések vannak a fókuszban?

A legtöbb külföldi a fővárosban lévő eladó lakóingatlanok iránt érdeklődik, ezek adják a kereslet valamivel több mint 50 százalékát, a kereslet pedig főként a belvárosi kerületekre koncentrálódik. Budapesten kívül pedig a fővárosi agglomeráció mellett elsősorban az iparilag fejlett, munkaerőpiaci szempontból kedvező helyzetben lévő, valamint külföldi nagyberuházásoknak helyet adó városokat, a határ mentén található településeket, továbbá az erős albérletpiac miatt az egyetemvárosokat keresik leginkább a külföldiek.

“Így elsősorban Debrecen, Győr, Szeged, Sopron és Pécs szerepel a külföldiek célkeresztjében. Emellett a Balaton mellett található települések szintén vonzóak a számukra. A külföldiekhez köthető kereslet 11 százaléka csapódik le a tóparti megyékben, Zalában, Veszprémben és Somogyban” - emelte ki az ingatlan.com szakembere.
Balogh László azt mondta, hogy a magyarországi lakóingatlan-vásárlást tervező külföldiek a koronavírus-járvány miatt visszafogott szerepet kaptak a magyar piacon, ám a következő időszakban részben az euró forinttal szembeni erősödése miatt növekvő kereslet várható a részükről. A külföldi vevőjelöltek körében legnépszerűbb régiókban - Budapesten, Győr-Moson-Sopron megyében és a Balaton környékén - lakáseladást tervező tulajdonosok számára ez az extra kereslet valamelyest ellensúlyozhatja a lakáshitelkamatok emelkedése miatt lanyhuló hazai keresletet.

 

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo